Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 18 marca 2014
  • wyświetleń: 2054

Wygrana UKS Orlik 2012

W niedzielę 16.03.2014r. w Pawłowicach odbyła się III edycja turnieju halowego piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2003 i młodsi- Madness Cup.

Orlik Czechowice-Dziedzice
Drużyna UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice · fot. UKS Orlik Czechowice-Dziedzice


Drużyna UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
Drużyna UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice · fot. UKS Orlik Czechowice-Dziedzice


W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa A: GKS Pniówek Pawłowice I, Polonia Łaziska Górne, MOSIR Jastrzębie I, Piast Gliwice, Zapora Wapienica, RKP ROW Rybnik II.

Grupa B: GKS Pniówek Pawłowice II, UKS Orlik 2012 Czechowice Dziedzice, MOSIR Jastrzębie II, Płomień Połomia, MKS Żory, RKP ROW Rybnik I.

Wszystkie mecze rozgrywane były w systemie 1 x 10 minut.

Drużyny w I fazie turnieju grały w grupach systemem każdy z każdym. Do II fazy-ćwierćfinałów awansować miały po cztery najlepsze zespoły z obydwu grup.
Naszą drużynę reprezentowali następujący zawodnicy:

Kadra: A. Dudek, K. Łukaszek, B. Kus, K. Sikora, K. Szary, D. Panek, R. Kukucz, M. Seniow, T. Sajdak, D. Hurynowicz, K. Dziech, M. Wojtyła. Rezerwowi: D. Kóska, I. Spisak, K. Gucz, R. Gałuszka.

Wyniki naszej drużyny w meczach grupowych:
GKS Pniówek Pawłowice II - UKS Orlik 2012 CZ-DZ 0:3 (B. Kus, K. Łukaszek, M. Seniow)
UKS Orlik 2012 CZ-DZ - MKS Żory 0:1
UKS Orlik 2012 CZ-DZ - RKP ROW Rybnik I 1:0 (B. Kus)
UKS Orlik 2012 CZ-DZ - Płomień Połomia 1:0 (K. Łukaszek)
MOSIR Jastrzębie II - UKS Orlik 2012 CZ-DZ 0:2 (B. Kus)

Po pięciu meczach zajęliśmy drugie miejsce w grupie i zagraliśmy w ćwierćfinale z Polonią Łaziska Górne. Mecz ten wygraliśmy 1:0 (K. Łukaszek) i awansowaliśmy do półfinału. W półfinale przyszło nam zmierzyć się z zawodnikami PiastA Gliwice. Po regulaminowym czasie gry było 0:0 i o awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. Konkurs rzutów karnych okazał się jednym z najbardziej emocjonujących momentów w tym turnieju. Na nasze szczęście zakończył się naszą wygraną 4:3 (dla UKS: B. Kus, K. Szary, K. Dziech, D. Panek).

W finale spotkaliśmy się z drużyną MKS Żory, z którą w meczu grupowym przegraliśmy.

Mecz był zacięty jak na finał przystało. W ciągu 10 min drużyny zdołały strzelić po jednej bramce (dla UKS K. Łukaszek) i o zwycięstwie w turnieju ponownie w naszym wykonaniu musiały zdecydować karne. Również tym razem okazaliśmy się lepsi od rywali i w 3 kolejkach wygraliśmy 2:1 (dla UKS: B. Kus, K. Szary).

Gratulujemy wygranej w III edycji Madness Cup 2014 wszystkim zawodnikom i trenerowi naszej drużyny oraz rodzicom-kibicom, którzy swoim dopingiem również w dużym stopniu potrafią tchnąć dobrego ducha w chłopaków.

II miejsce zajęła drużyna MKS Żory, III m. Piast Gliwice i IV RKP ROW Rybnik I.

Oprócz pucharów dla drużyn i nagród rzeczowych dla wszystkich zawodników rozdane zostały również nagrody indywidualne. Jedną z nich otrzymał B. Kus, który został wybrany najlepszym obrońcą turnieju.

Należy jeszcze wspomnieć że 08.03.2014r. nasza drużyna z rocznika 2003 i młodsi uczestniczyła w IV halowym Turnieju o Puchar Dyrektora Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji drużyn klubowych żaków w Bieruniu rocznik 2003 i młodsi. Turniej ten okazał się dla nas bardzo szczęśliwy i zakończyliśmy go naszą wygraną.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.orlik2012.Czechowice-Dziedzice.pl

Mariusz Hereda, Dariusz Łukaszek

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.