czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 15 lipca 2014
  • wyświetleń: 745

Turniej przyjaciół lokalnej piłki

W minioną sobotę, 12 lipca na nowo otwartym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ze sztuczną nawierzchnią, odbył się I Turniej przyjaciół lokalnej piłki nożnej, zorganizowany wspólnie przez klub MRKS Czechowice-Dziedzice i Centrum Handlowe Stara Kablownia, wraz z Browarem Dziedzice.

Turniej przyjaciół lokalnej piłki nożnej
I Turniej przyjaciół lokalnej piłki nożnej · fot. mrks.czechowice.pl


W piłkarskich zmaganiach udział wzięły 4 drużyny: MRKS i Przyjaciele, Reprezentacja TRW, Przedstawiciele czechowickiego biznesu, oraz Centrum Handlowe Stara Kablownia (z prezesem Markiem Gałuszką) & Browar Dziedzice - z Jackiem Stachurskim na czele. Rywalizacja przebiegała system "każdy z każdym" na dwóch połowach boiska, w wymiarze czasowym 2x12 min. Choć wyniki były sprawą drugorzędną należy nadmienić, że najlepszym zespołem okazali się przedstawiciele firmy TRW, którzy w pokonanym polu zostawili wszystkich rywali.

O gastronomiczną stronę turnieju zadbał Browar Dziedzice, który dostarczył profesjonalny catering, składający się ze smakołyków z grilla i swojego sztandarowego napoju. Zmagania przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a oprócz pogody dopisała również frekwencja wśród uczestników. Ci zgodnie stwierdzili, iż należy kontynuować w przyszłości tego typu inicjatywy, mające na celu integrację lokalnego środowiska sportowego, w szczególności piłki nożnej.

- Myślę, że można potraktować to jako "pierwsze koty za płoty". Udało się nam zorganizować bardzo fajny - towarzyski turniej, który był ciekawym doświadczeniem. Po raz pierwszy zebraliśmy się w takim składzie, dlatego przyszłość ciągle jest przed nami. Drużyny prezentowały zgrany, wysoki poziom, a duża liczebność i rotacje w składzie z pewnością ułatwiały grę. Najważniejszą sprawą jest to, żebyśmy wspólnie integrowali lokalną społeczność i wszyscy razem poprzez sport odczuwali, że należy pomagać klubom. Właśnie tego typu działania mają kształtować świadomość, że piłka nożna ma sens również na amatorskim poziomie - powiedział Jacek Stachursky, - jeden z głównych inicjatorów turnieju.

aka / czecho.pl
źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.