czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 18 lipca 2014
  • wyświetleń: 1262

Dobre wyniki LUKS Zabrzeg

Podczas rozgrywanej od 13 do 15 lipca XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie olimpijskim we Wrocławiu dobrze zaprezentowała się trójka lekkoatletów LUKS Zabrzeg.

Najbardziej zapracowaną zawodniczką była Justyna Surowiecka,która startowała czterokrotnie. Najpierw w eliminacjach i finale B biegu na 100 metrów, gdzie zajęła VII miejsce oraz w eliminacjach i finale biegu na 200 metrów. Justyna w finale uzyskała świetny wynik 25,76 s, co dało jej VI miejsce. Jest to jej życiowy sukces, bowiem po raz pierwszy w swojej karierze zeszła poniżej 26 s.

Paulina Kozioł wystąpiła w eliminacjach i finale B biegu na 400 metrów, gdzie pierwszy raz przełamała granicę 60 s uzyskując 59,89 s zajmując VII miejsce.

XVI miejsce w skoku w dal zajął Marek Wyczesany. Wcześniej sztafeta 4 x 100 metrów dziewcząt w składzie: Justyna Płachno, Paulina Kozioł, Karolina Głupczk i Justyna Surowiecka uzyskały 50,74 s, co dało im XIII miejsce w kraju.

W sumie lekkoatleci zdobyli 17 punktów dla klubu, miasta i gminy, powiatu i województwa śląskiego.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.