czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 2 września 2014
  • wyświetleń: 2106

Kłys 3. na Mistrzostwach Świata

Pochodząca z Czechowic-Dziedzic Katarzyna Kłys (nazwisko panieńskie Piłocik) zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Świata judoków w kategorii 70 kg.

Kasia była jedyną reprezentantką Europy w tej kategorii wagowej, której udało się odnieść taki sukces. To pierwszy taki medal dla Reprezentacji Polski od 2003 Roku! Czelabińsk znów okazał się dla Kasi szczęśliwy, bowiem wcześniej, w 2012 roku wywalczyła tutaj tytuł Wicemistrzyni Europy.

---

Katarzyna Piłocik urodziła się 23 kwietnia 1986r. w Bielsku-Białej. Jest córką Jolanty i Jerzego, ma siostrę Monikę. Edukację rozpoczęła w 1993 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach następnie uczęszczała do Gimnazjum Publicznego nr 1 oraz do III Liceum Ogólnokształcącego w Czechowicach-Dziedzicach.

Z judo zetknęła się gdy miała 10 lat a na pierwszy trening do Klubu MKS Czechowice-Dziedzice zaprowadził ją tata. Jej pierwszym trenerem klubowym był Bogusław Tyl. Kasia już od pierwszych treningów wykazywała wielki talent, zdobywając wysokie lokaty w najmłodszych kategoriach wiekowych. Jej talent rozwijał się tak dobrze że szybko trafiła do kadry Makroregionu i Kraju.

W 2009 roku Katarzyna Piłocik wyszła za mąż, wybrankiem został Artur Kłys. Zamieszkała wraz z nim w Krakowie.

Katarzyna Kłys ma bardzo duży dorobek medalowy. Na liście jej osiągnięć jest mnóstwo sukcesów krajowych i międzynarodowych.

BM / czecho.pl, źródło: kasiak.xn.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.