czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 8 września 2014
  • wyświetleń: 1107

Wrzoł wysoko w Tomaszewski Cup

Na kortach tenisowych Legii Warszawa od 1 do 6 września rozgrywany był turniej międzynarodowy pod patronatem gwiazdy polskiego dziennikarstwa Bohdana Tomaszewskiego.

Turniej ma kategorię I z cyklu turniejów Tennis Europe do lat 16 i jest to jedyny w całym roku tak wysoki rangą turniej europejski kadetów w Polsce.

Rewelacyjnie podczas rozgrywek spisał się 15-letni mieszkaniec Zabrzega, reprezentant BKT Advantage Bielsko-Biała, Mikołaj Wrzoł. Zawodnik dotarł do ćwierćfinału turnieju. W pierwszej rundzie ograł Białorusina Ilyę Kalabukhau - 6:4, 6:0. a w drugiej rundzie wygrał z rozstawionym z numerem 6 Rumunem Bogdanem Pavel - 2:6, 6:4, 6:4.

Mikołaj o półfinał zmierzył się z Ukraińcem Vladyslavem Lobakiem, który 2 tygodnie wcześniej wygrał bardzo silnie obsadzony turniej w niemieckim Regensburgu. Niestety tego pojedynku nie udało się wygrać, ale należy zaznaczyć, że Ukrainiec to zawodnik starszy o rok od Mikołaja, co na tym poziomie rywalizacji ma bardzo duże znaczenie.

Ostatnim tenisistą z Podbeskidzia, który grał w tym prestiżowym turnieju był Marek Mrozek, jeden z obecnych trenerów Mikołaja, który w tym samym turnieju przeszedł ponad 10 lat temu do drugiej rundy.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.