czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 1669

Najmłodsi biegali w Orłowej

We wtorek, 5 maja najmłodsi biegacze naszej gminy startowali w ulicznych biegach sztafetowych w Orłowej na zaproszenie władz partnerskiego miasta.

Sztafety składały się z czterech zawodniczek lub zawodników biegających po ok. 500 m. Zawody rozpoczęła sztafeta najmłodszych chłopców rocznik 2003-2004. Nasze wspaniałe talenty biegowe prowadziły od startu do mety biegnąc w składzie: Szymon Mikołajczak - Bartek Sliwiński - Paweł Wójcik i najmłodszy, 10-letni Rafał Grygierczyk (rocznik 2005). Najmłodsze biegaczki z Czechowic powtórzyły wyczyn kolegów zwyciężając w składzie: Laura Czyż - Nicola Ossowiec - Zosia Gajda i Marcelina Krótki.

Wspaniały popis dali także chłopcy rocznik 2001-2002 zajmując zdecydowanie 1. miejsce. Skład sztafety: Piotr Rutkowski - Marcin Sliwiński - Krystian Cyroń i Jakub Pająk. Słabiej pobiegła sztafeta dziewcząt rocznik 2001. Dziewczyny "zawaliły" trzy pierwsze zmiany i na nic zdał się heroiczny pościg Julii Marek, która na ostatniej zmianie "wyciągnęła" sztafetę z 10. na 5. miejsce. Na pierwszych trzech zmianach biegły Magda Szpoczek, Oliwia Gręda i Gabrysia Ligęza.

Pasjonujący pojedynek w roczniku 2000-1999 stoczyły nasze utalentowane chodziarki i biegaczkami z Rydułtów. Ostatecznie nieznacznie wygrały rydułtowianki. Nasze dziewczyny biegły w składzie: Natalia Grobarczyk, Paulina Lubecka, Daria Marzec i Patrycja Mędroń. Z kolei w biegu w kategorii open na dystansie 2000 m zwyciężyli nasi znakomici zawodnicy: Justyna Gąsiorek i Bogusław Homa.

Jan Kobędza

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.