czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 14 maja 2016
  • 26 maja 2016
  • wyświetleń: 2109

Liga Maluchów na stadionie w Czechowicach-Dziedzicach

21 maja na boisku bocznym przy Stadionie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach odbył się turniej Ligi Maluchów. Organizatorem turnieju był UMKS "Trójka" oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Reklama

W turnieju wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 200 najmłodszych adeptów piłki nożnej, w tym ok. 60 zawodników trenujących w najmłodszych grupach UMKS "Trójka". Od godziny 9.00 do 15.00 odbyły się rozgrywki w trzech kategoriach wiekowych 2007, 2008 oraz 2009 i młodsi. Wydarzenie rozpoczęło się turniejem rocznika 2007, gdzie czechowicki klub wystawił aż 4 zespoły. Do drużyn w tej kategorii wiekowej dołączyły reprezentacje: LKS Przełom Kaniów, Rekord Bielsko-Biała, Pniówek Pawłowice. Turniej odbywał się na dwóch boiskach równolegle w systemie "każdy z każdym".

O godzinie 11.45 rozpoczęły się mecze w turnieju rocznika 2008 i 2009. W zmaganiach tych roczników rozgrywki prowadzone były równolegle aż na 6 boiskach. Oprócz gospodarzy, którzy wystawili po dwie drużyny w każdym z tych roczników, zagrali: MKS Żory, Pniówek Pawłowice, Iskra Pszczyna, UMKS Goczałkowice-Zdrój, Cukrownik Chybie, Rekord Bielsko-Biała.

Turnieje były rozgrywane bez klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Każdy uczestnik na zakończenie rozgrywek otrzymał Złoty Medal dla Super Zawodnika. Turniej, dzięki doskonałej organizacji i pięknej pogodzie, przybrał (zamierzoną) formę wielkiego Pikniku Piłkarskiego. Oprócz dzieciaków, które dostarczyły wielu emocji piłkarskich, warto docenić licznie przybyłych wiernych kibiców - rodziców. Całe rodziny dopingowały swoich milusińskch. Obiekt MOSiRu odwiedziło ponad pół tysiąca osób. Nigdy wcześniej nie odbyła się tak liczna impreza piłkarska dla najmłodszych w naszym mieście. Wręczenie medali uświetnili swoją obecnością dyrektor MOSiRu Paweł Łękawa oraz prezes UMKS "Trójka" Tomasz Dyrda.

- Podsumowując turniej chciałbym podziękować rodzicom zawodników UMKS "Trójka", którzy czynnie przyczynili się do organizacji Ligi Maluchów w Czechowicach-Dziedzicach. Doskonale zaopatrzony został punkt gastronomiczny. Każdy zawodnik otrzymał poczęstunek. Zawodnicy z drużyny juniorów UMKS "Trójka" zapewnili obsługę sędziowską turnieju w roczniku 2008 i 2009. W rozgrywkach 2007 arbitrami byli rodzice piłkarzy: Sztorc, Gąsiorek, Gomółka. Słodki poczęstunek dla uczestników kolejny raz zasponsorowała firma Dan Cake, dzięki Panu Kurowi. Natomiast kiełbasę z grilla mogliśmy spożywać dzięki firmie Kania, którą załatwiła Pani Pokusa. Ostatnie podziękowania należą się trenerom grup Przedszkola Piłkarskiego UMKS "Trójka" za przygotowanie boisk, Panu Mariuszowi Majowi i Panu Arkadiuszowi Piątkowi - mówi Mariusz Maławy, UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice.

Przedszkole Piłkarskie UMKS Trójka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.