Sport

  • 12 marca 2017
  • 4 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 2625

[ZDJĘCIA] Ruszyły treningi do Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza

Rozpoczęły się już treningi do Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. W czerwcu po raz szósty biegacze zmierzą się z trasą na dystansie 10 km poprowadzoną ulicami miasta.

Pszczyna Biega 2017 - 01.04.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


W sobotę 1 kwietnia rozpoczęły się treningi przygotowawcze. Od tego czasu, co tydzień (do 27 maja, z wyjątkiem 15 kwietnia) biegacze będą spotykać się na zajęciach. Zbiórka ma miejsce na parkingu przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do startu w zawodach przygotowywać będą trenerzy Marzanna Helbik oraz Mirosław Gołębiewski.

- Bieganie stało się bardzo popularne. Kilka lat temu niewiele osób biegających można było spotkać na terenie naszej gminy. Dzisiaj nie ma dnia, żeby nie mijać osób biegających. Staramy się poprzez bieg i treningi promować zdrowy tryb życia. Zachęcam mieszkańców do udziału - zaprasza burmistrz.

Pszczyna Biega 2017 - 01.04.2017 r.
Pszczyna Biega 2017 - 01.04.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


W tym roku ze względu na przewidziany remont ul. Zdrojowej trasa zostanie zmodyfikowana. Organizatorzy przewidują również biegi dziecięce, w których udział bierze ponad 700 dzieci. Szczegółowe informacje dotyczące biegu znajdują się w regulaminie. Można się z nim zapoznać na stronie biegu - http://www.biegpszczynski.pl.

- Tradycyjnie w kwietniu rozpoczną się przygotowania do zawodów. Zachęcamy amatorów, żeby pod okiem profesjonalnych trenerów wzięli udział w treningach. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie. Tym bardziej, że w zawodach startują całe rodziny - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. - Zrobimy wszystko, żeby taki charakter imprezy utrzymać - dodaje.

BM / czecho.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.