czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 2240

Z piekła do nieba, czyli Rotuz odrabia straty i triumfuje w derbach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj

Już przed meczem było wiadomo, że atmosfera tego prestiżowego pojedynku będzie niezwykle gorąca, tak też było. Po pierwsze był to najcieplejszy dzień w tym roku, po drugie Rotuz pokazał niezwykły charakter pokonując rywala, mimo iż przegrywał do przerwy dwiema bramkami.

Przeprosiny UKS Rotuz Bronów:

W imieniu Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego Rotuz Bronów chciałem serdecznie przeprosić piłkarzy i działaczy LKS Sokół Hecznarowice oraz LKS Ligota za wpisy w artykule opublikowanym na naszej stronie oraz czecho.pl tytuł: "Z piekła do nieba... czyli Rotuz odrabia straty i triumfuje w Derbach!!!".
Tekst ten nie miał nic złego na myśli.

Przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone tym wpisem, w szczególności osoby związane z klubami LKS Ligota i LKS Sokół Hecznarowice oraz portal czecho.pl

Jakub Brzuska
Prezes UKS Rotuz Bronów


Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Z piekła do nieba, czyli Rotuz odrabia straty i triumfuje w derbach


Pomijając, że był to mecz derbowy i jak zwykle każda z drużyn chciała wygrać, to stawką Rotuza były kolejne 3 punkty w walce o wydostanie się z B-Klasy.

Mecz rozpoczął się dosyć leniwie, wszak warunki atmosferyczne nie sprzyjały intensywnej grze. Jednak od razu było widać, że to zespół z Bronowa wykazuje większą determinację do zdobycia gola. Mimo dwóch świetnych okazji Rotuziaków, wynik ciągle pozostawał remisowy. Jednak niewykorzystane okazje się zemściły, gdy najpierw Krysta sparował niewygodny strzał na rzut rożny, który następnie został zamieniony na gola dla Ligoty. Obraz gry niewiele się zmienił po tym wydarzeniu, goście prowadzili grę a gospodarze cierpliwie czekali na błąd rywala i wyprowadzenie kontry. Tak też się stało, poślizgnięcie stopera Rotuza wykorzystał szybki napastnik Ligoty, który po przebiegnięciu połowy boiska pewnie pokonał Krystę w sytuacji sam na sam.

Na przerwę goście schodzili co najmniej niezadowoleni z wyniku meczu. Wszakże to Bronowianie byli stroną przeważającą i częściej stwarzającą sytuacje bramkowe, jednak to gospodarze wykorzystali to, co mieli i mogli cieszyć się korzystnego rezultatu po pierwszej połowie.

W drugiej połowie doszło do jednej zasadniczej zmiany w ekipie przyjezdnych, otóż widząc, że mecz wymyka się z pod kontroli, w trybie pilnym urlop w Karkonoszach przerwał niezastąpiony Marcin Feruga i prywatnym helikopterem prezesa Brzuski, został przetransportowany prosto na boisko. Od razu gdy pojawił się na murawie, świetne podanie Wronki zamienił na gola głową Pawlus. Odpowiedź Ligoty była błyskawiczna, lecz świetnie interweniował Krysta. W okolicach 60 minuty gola po rzucie rożnym dla Bronowa zdobył świetnie dziś grający Bieńko. To był moment w którym Rotuz poczuł krew i nie zamierzał zejść z boiska bez wygranej. Po przeciwnym biegunie byli zawodnicy z Ligoty, którzy wiedzieli że upragnione zwycięstwo pozostanie tylko marzeniem.

Gwoździem do trumny gospodarzy okazał się Marek Pawlus, który strzelił kolejnego gola dla Rotuza. Zespół dokonał właśnie spektakularnego powrotu do żywych a Ligota wiedziała już, że nie zrealizuje swoich celów. Na domiar złego na boisku w ekipie przyjezdnych pojawił się Gorzelnik, zmieniając Wronkę. O dziwo była to świetna decyzja trenera, gdyż Marcin popisał się kilkoma dobrymi zagraniami, które śmiało można było zamienić na kolejne gole.

Wynik jednak pozostał bez zmian. LKS Ligota-UKS Rotuz Bronów 2-3 (2-0)!

Krysta, Sosna Tomek, Janik, Urbanek, Tomalik, Pawlus, Bieńko, Raczek, Pietrusiak, Świerkot, Wronka
Ławka rezerwowych: Przybyła, Gaszczyk, Chlebek, Gorzelnik, Feruga

Bramki dla Rotuza:
46′ Pawlus Marek
60′ Bieńko Bartłomiej (głową)
75′ Pawlus Marek

Rotuz Bronów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

UKS Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj