czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 lipca 2017
  • wyświetleń: 1110

Młodzi z Ligoty wygrali Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie zdominowali międzyszkolną rywalizację w tenisie stołowym w województwie śląskim oraz zajęli wysokie miejsca w zawodach ogólnopolskich.

tenis stołowy
Młodzi mistrzowie z Ligoty wraz z trenerem


Drużyna chłopców w składzie: Michał Gawlas, Paweł Polok oraz Olaf Then zostali Mistrzami Śląska, a na zawodach w Rawie Mazowieckiej zajęli 5 miejsce w Mistrzostwach Polski.

Reprezentacja dziewcząt w składzie - Małgorzata Hebda, Weronika Indeka i Zuzanna Bronikowska zajęły 3 miejsce w województwie śląskim, a dzięki otrzymaniu "dzikiej karty" mogły uczestniczyć w Mistrzostwach Polski zajmując 11 miejsce. W finale ogólnopolskim wystartowało 45 zakwalifikowanych drużyn ze wszystkich województw.

tenis stołowy
Młodzi mistrzowie z Ligoty wraz z trenerem


Warto dodać, że obie drużyny będą mogły wystąpić w rywalizacji szkolnej w kolejnym roku w tych samych składach, a aż 4 uczniów to czwartoklasiści.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Michał Gawlas, który przez cały rok szkolnej rywalizacji przegrał tylko jeden mecz na poziomie ogólnopolskim. Michał jest aktualnym Mistrzem Śląska Młodzików reprezentującym klub MKS Czechowice-Dziedzice.

Trenerami drużyn są Dagmara Sikora i Tomasz Szary.

kk / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.