czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 11 lipca 2017
  • wyświetleń: 3930

Miłosz Jarczok zajął 6. miejsce podczas Mistrzostw Europy

Od 30 czerwca do 2 lipca w Holenderskim Biddinghuizen odbywały się Mistrzostwa Europy w Biegach Przeszkodowych - OCR European Chamipionships. Wśród uczestników był mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Miłosz Jarczok, który wystartował indywidualnie na 4 km i uplasował się na wysokiej 6 pozycji.

Miłosz Jarczok
Miłosz Jarczok podczas zawodów · fot. archiwum prywatne Miłosza Jarczoka


Zawody rozgrywane były na dystansach 4km, 15km oraz w sztafetach męskich, damskich oraz mieszanych. Zawodnicy z Europejskiej czołówki zmagali się w pierwszych seriach nazwanych ELITE, walcząc o miano najlepszego przeszkodowca w Europie. Zawodnicy mniej doświadczeni oraz amatorzy mogli spróbować się w swoich kategoriach wiekowych rozgrywanych co pięć lat.

Miłosz Jarczok
Miłosz Jarczok podczas biegu przeszkodowego · fot. archiwum prywatne Miłosza Jarczoka


Zasady wyścigu były proste, "musisz pokonać wszystkie przeszkody, aby być klasyfikowanym", w przypadku upadku możliwa była kolejna próba na wyznaczonej do tego części przeszkody, gdy pokonanie przeszkody okazywało się niemożliwe, zawodnikowi odcinano silikonową opaskę oraz doliczano 10 min kary, co praktycznie dyskwalifikowało z możliwości walki o wysokie miejsca.

Miłosz Jarczok indywidualnie wystartował na 4 km w kategorii ELITE, gdzie uplasował się na bardzo wysokiej 6 pozycji. Wraz z Małgorzatą Szarugą oraz Grzegorzem Szczechlą reprezentowali Polskę w sztafecie mieszanej, gdzie zajęli satysfakcjonujące, lecz pechowe 4 miejsce.

Miłosz Jarczok
fot. archiwum prywatne Miłosza Jarczoka


Sztafeta była podzielona na 4 części: Biegowa, siłowa, praca zespołowa oraz techniczna. Miłosz zamykał sztafetę częścią techniczną.

"Bieg na 4 km zaczął się dla mnie pechowo, na pierwszej przeszkodzie, jaką był rów z wodą biegłem w ścisłej czołówce, lecz zawodnik zza mnie naskoczył mi na plecy, co spowodowało znaczną stratę oraz spadek na ok. 30 miejsce. Przez pierwszą, biegową cześć dystansu bardzo ciężko pracowałem nad odrobieniem strat, szczególnie że zawodnicy zaczęli mocno. Na szczęście dalsza część trasy okazała się wymagająca technicznie, ponieważ przeszkody były ustawione dość gęsto, co dla mnie było możliwością do nadgonienia czołówki, ponieważ na przeszkodach czuje się bardzo pewnie. Plan taktyczny się powiódł i na drugiej części trasy, po sprawnym pokonaniu pierwszych przeszkód przeskoczyłem do pierwszej 12. Końcówka była już uzależniona od tego kto zachował więcej sił na ostatnie przeszkody, tu mogłem się wykazać i przeskoczyć do pierwszej szóstki. Jestem bardzo zadowolony z występu, bardzo dobrze trafiłem z formą, co pokazała rywalizacja w sztafecie, gdzie na swojej technicznej zmianie wygrałem zaciętą walkę ramię w ramię o 4 miejsce z Wice Mistrzem Europy na 15km, Słowakiem, Michałem Rajniakiem".

Miłosz Jest nauczycielem wychowania fizycznego w małej szkole w Ligocie i poprzez swój udział w zawodach oraz treningi chce mobilizować uczniów do aktywnego stylu życia, oraz udziału w zawodach sportowych.

kk / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.