Reklama

Sport

  • 11 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2717

Wygrana Rotuza Bronów na inaugurację rundy rewanżowej

Jeżeli przed meczem ktoś twierdził, że Halny Kalna jest idealnym rywalem na inaugurację rundy rewanżowej Rotuza Bronów, to był w ogromnym błędzie. Ponieważ okazało się, drużyna z Kalnej przeszła sporą metamorfozę. Po tym co zobaczyliśmy w sobotę, można być pewnym, że urwą punkty nie jednemu faworytowi rozgrywek B Klasy w tej rundzie.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Wygrana Rotuza Bronów na inaugurację rundy rewanżowej


Pierwsza połowa przypominała bardzo typowy mecz ekstraklasy - nie było to ciekawe widowisko. Gracze z Bronowa na nowo uczyli się swojej murawy, gdyż w okresie zimowym przyzwyczajeni byli do sztucznej i idealnie prostej nawierzchni Czechowickiego MOSiRu, gdzie próżno było szukać kretowin, dziur oraz różnicy poziomu... W Bronowie, natomiast było tego pod dostatkiem, prócz tego popularne "Rotuziaki" zmagały się z brakiem skuteczności oraz wysokim pressingiem rywali. Kalna grała twardo i nieustępliwie w defensywie, a w ofensywie na tyle skutecznie, że zdołali zdobyć gola po jednym z kontrataków.

W drugiej połowie na boisku w szeregach Rotuza pojawił się dawno niewidziany w Polsce Łukasz Szczygielski, jak się okazało forma jaką szlifował za zachodnią granicą, pozwoliła rozruszać gospodarzy w ofensywie. Już w pierwszych minutach jego obecności na boisku, zdołał oddać strzał przewrotką, jednak futbolówka minimalnie otarła się o poprzeczkę. Kolejna próba była bardziej udana, a piłka po strzale zza pola karnego, odbiła się od poprzeczki, następnie pleców bramkarza gości i wpadła do siatki. To był czas, w którym pewne było, że Rotuz zrobi wszystko, aby wygrać to spotkanie. Niestety Dzida raził nieskutecznością, a Kalna również nie próżnowała, jednak świetna interwencja Krysty uchroniła gospodarzy przed stratą gola.

Dopiero w 90 minucie gdy rzut wolny z linii środkowej boiska wykonał kapitan gospodarzy Bartłomiej Świerkot, piłka wypadła z rąk bramkarza Kalnej i z najbliższej odległości wpakował ją do bramki Janik. Radość była tak ogromna, że Prezes uszkodził biodro... Ważne jednak, że drużyna w trudnym momencie potrafiła się podnieść i wyszarpać rywalowi 3 punkty!

UKS Rotuz Bronów KS Halny Kalna 2:1

Bramki:

  • 65’ Szczygielski
  • 90’ Janik


Skład Rotuz Bronów: Przybyła (45’ Krysta), Raczek, Janik, Bieńko (90’ Gaszczyk), Banet Joachim, Wronka (90’ Podsiadło), Rodak (45’ Gorzelnik), Świerkot, Banet Jakub (85’ Kopeć), Dzida, Miszczak (45’ Szczygielski)

Rotuz Bronów / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj