Sport

  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 4891

UKS Rotuz Bronów wywalczył awans do A Klasy!

Środa 16 maja już na zawsze będzie zaznaczona kolorem czerwonym w kalendarzu UKS Rotuz Bronów. Gdyż to właśnie w tym dniu, odnosząc zasłużone zwycięstwo na drużyną z Grodźca, Rotuz wywalczył historyczny awans do Bielskiej A-Klasy.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Rotuz z awansem do A Klasy!


Mecz nie był szczególnie emocjonujący, już w 7 minucie wynik otworzył Wronka. Tego dnia kolejne sytuacje bramkowe, przychodziły zadziwiająco łatwo zawodnikom z Bronowa. Jednak dopiero przed upływem drugiego kwadransa, piłka po raz drugi znalazła drogę do bramki za sprawą strzału Miszczaka. Gospodarze ewidentnie nie mieli dobrego dnia, gdyż w ofensywie w zasadzie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji, natomiast gra w destrukcji zdecydowanie ułatwiała życie napastnikom z Bronowa.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, Rotuz dominował ale nie przekładało się to na gole. Wiele strzałów z pozornie dogodnych sytuacji, nie mogło znaleźć drogi do bramki Grodźca. Gdy po kolejnej świetnej akcji Wronki na skrzydle Miszczak z metra nie trafił do bramki, wiadomym było że konieczne jest wcielenie w życie planu B. Koncepcja trenera Szklarskiego na rozruszanie ofensywy była banalnie prosta, otóż przewidywała wprowadzenie na boisko dwóch legend Bronowskiego giganta w osobach Kopcia i Gaszczyka. Warto dodać że wspomniana dwójka wychowanków Rotuza, dopiero pierwszy raz w historii stworzyła duet napastników. Gaszczyk zanotował efektowną asystę piętą przy pięknej bramce Wronki.

Co zadziwiające, mimo historycznego awansu, po końcowym gwizdku nie było przesadnej radości na twarzach ekipy Rotuza, a jedynie poczucie dobrze wykonanego zadania, opartego na wierze w drużynę i własne umiejętności.

LKS Zamek Grodziec vs UKS Rotuz Bronów 0:3

Bramki:
7' Wronka
27' Miszczak
88' Wronka

Skład Rotuza:
Krysta, Tomalik (65' Gorzelnik), Bieńko (45' Janik), Urbanek, Banet Jakub, Wronka, Cyroń, Świerkot (55' Raczek), Ciesielczyk (45' Banet Joachim 76' Gaszczyk), Dzida, Miszczak (72' Kopeć)

W końcu się udało, tak naprawdę po 3 sezonach prób. Jak to mówią: "do 3 razy sztuka". Bardzo cieszę się z tego awansu. Sukces ma wielu ojców i tak też jest w tym przypadku. Jestem niesamowicie dumny z trenera, zawodników, wszystkich ludzi związanych z naszym klubem. Po raz kolejny Rotuz pokazał, że jest zgraną "paczką" a wręcz rodziną. Myślę, że panuje u nas bardzo dobra atmosfera nie tylko na boisku. Zostały nam 3 mecze do końca sezonu, 9 punktów do zdobycia, które zdobędziemy. A potem już będziemy myśleć o A-klasie - mówi prezes Rotuza Bronów, Jakub Brzuska.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj