czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

 • 3 października 2018
 • 11 października 2018
 • wyświetleń: 1780

Tenis dla najmłodszych dzieci w SCT Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Daj szansę swojemu dziecku, by rozpoczęło przygodę z tenisem już w wieku 2-4 lat.

Prowadzimy nabór do Grupy Białej. Zajęcia w tej grupie kierowane są do dzieci od drugiego do czwartego roku życia. Są to zajęcia tenisowo-adaptacyjne dla najmłodszych dzieci, które przygotowują je do pracy w grupie. Dzieci uczestniczą w zajęciach wraz z rodzicem /opiekunem.

Celem zajęć jest:
 • poznanie tajników tenisa przez zabawę,
 • budowanie poczucia własnej wartości u dzieci,
 • wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka,
 • kształtowanie samodzielności i budowanie poczucia wiary we własne siły,
 • pobudzanie i rozwijanie dziecięcej kreatywności,
 • możliwość lepszego poznania swojego dziecka,
 • przygotowywaniem dziecka do rozpoczęcia szkolenia tenisowego na poziomie niebieskim,
 • ŚWIETNA ZABAWA!


Program ten bazuje na elementach Integracji Sensorycznej, metodzie Ruchu Rozwijającego autorstwa Weroniki Sherborne. Będziemy rozwijać ciekawość świata w oparciu o wszystkie zmysły Twojego dziecka! Program zbliżony do zajęć tenisa dla dzieci z uwzględnieniem udziału dorosłych, zabawy, zadania i ćwiczenia w parze z mamą, tatą, babcią czy dziadkiem.

Na zajęciach dzieciaki uczą się bawić i przebywać z rówieśnikami. Wspólnie uczestniczą w działaniach zachęcających do podjęcia współpracy, stymulujących i pobudzających pod względem sensorycznym. Nie chcemy w żaden sposób ograniczać dziecięcej kreatywności, więc np. w przypadku zajęć pozwalamy dzieciom budować, tworzyć, co często przynosi masę radości. Rodzice mają przede wszystkim zapewniać poczucie bezpieczeństwa, ale nie są bierni - biorą czynny udział w zajęciach. Pomagają dziecku przy wykonywaniu zadań, uczestniczą we wspólnych zabawach. W zależności od możliwości grupy oraz wieku dzieci, być może rodzice wycofają się z niektórych działań, co będzie przygotowywaniem do samodzielności i do rozpoczęcia szkolenia na poziomie niebieskim.

Korzyści dla dziecka - bliskość rodzica daje poczucie bezpieczeństwa, dowartościowuje, dziecko łatwiej pokonuje stres i nieśmiałość.

Korzyści dla rodzica - aktywnie spędzony czas z dzieckiem, poznanie silnych i słabych stron dziecka.

Zajęcia odbywają się wg autorskiego programu uwzględniającego możliwości i potrzeby rozwojowe dzieci w tym okresie życia. Na lekcje zapraszamy dzieci wraz z rodzicami /opiekunami. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 30 minut i prowadzone są przez licencjonowanego trenera Polskiego Związku Tenisowego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Koszt: 80 zł /miesiąc /4 zajęcia. Zapisy w Recepcji Klubu, tel. (32) 210-11-61.

Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice!

Restauracja La Grande,Śląskie Centrum Tenisa
Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj