Sport

  • 28 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1111

Półfinały rozgrywek siatkarskich

Wiele emocji przeżyli kibice, którzy przyszli w piątek dopingować rozgrywki czechowickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Dwa mecze rozegrały kobiety, a kolejne dwa to już pierwsze spotkania półfinałowe mężczyzn.

Jako pierwsze na boisko wyszły siatkarki Dream Team i Gimnazjum 1. Dość prędko na wysokie prowadzenie wyszły zawodniczki Dream Teamu – w pierwszym secie 14:1, w drugim 13:3, i trzymały ten dystans do końca obu partii. Gimnazjalistki miały przebłyski dobrej gry, ale czujność rywalek na wiele im nie pozwoliła.

Dream Team – Gimnazjum 1 2:0 (12, 11)

Bardzo dobre spotkanie rozegrały Dziewczynki z „1”, które podejmowały zawodniczki Łumen Tim. W pierwszym secie bardziej doświadczone „Łumenki” wyszły na początku na 4‑punktowe prowadzenie, które dało im kontrolę i spokój w późniejszej jego fazie. Ostatecznie Łumen Tim wygrał do 17. W drugiej odsłonie walka toczyła się „punkt za punkt” i dopiero w końcówce, przy wyniku 18:17 dla Dziewczynek z „1”, seria 5 punktów zdobytych przez siatkarki Łumena przesądziła o ich końcowym zwycięstwie 25:21.

Dziewczynki z „1” – Łumen Tim 0:2 (-17, -21)

W pierwszym meczu półfinałowym ALSM zmierzyły się drużyny TOP 1 i Środek. W pierwszej partii było bardzo ciekawie, gdyż najpierw wyrównana walka była do stanu 11:11, później Środek odskoczył na dwupunktowe prowadzenie, by następnie stracić kolejno 5 punktów i przegrywać 13:16. Siatkarze TOP 1 utrzymywali swoje prowadzenie do stanu 24:21, kiedy to nieoczekiwanie stracili 5 punktów z rzędu i przegrali seta do 24. Pewnie zagrali w drugim secie, podczas którego prowadzili różnicą nawet 7 punktów, co dało im ostatecznie zwycięstwo 25:19. Oba zespoły zagrały też równo w trzecim secie pokazując naprawdę dobrą siatkówkę. Tym razem lepsza okazała się młodość i siła ataku zawodników TOP 1, gdyż w polu oba zespoły zagrały podobnie. Tie-break zakończył się wynikiem 15:12 dla „Jedynki”

TOP 1 – Środek 2:1 (24, -19, -12)

Ostatnim, ale równie emocjonującym spotkaniem był pojedynek drużyn Stars’i i Zachodzące Gwiazdy. Pierwszy set to przede wszystkim bardzo dobra gra i wola walki Zachodzących Gwiazd, które prowadziły od początku przewagą kilku punktów i choć Stars’i doprowadzili do wyrównania 16:16, to i tak wygrały do 22. Losy drugiego seta potoczyły się odwrotnie, gdyż to Stars’i cały czas prowadzili i to dość wysoko, jak na ten mecz, bo różnicą 4‑5 punktów. Ostatecznie Stars’i wygrali 25:20. Po rozpoczęciu trzeciego seta można by myśleć, iż zakończy się on dość szybko. Zachodzące Gwiazdy wyszły na prowadzenie 7:0, lecz w końcówce stracili je na korzyść rywala 11:10. Później gra „punkt za punkt” trwała do wyniku 13:13, a ostatnie słowo należało do Gwiazd, które zdobywając kolejne 2 punkty, zapewniły sobie zwycięstwo w pierwszym pojedynku. Emocje udzielały się nie tylko kibicom, ale również zawodnikom czego konsekwencją była żółta kartka w trzecim secie dla zawodnika drużyny Stars’i przy wyniku 0:6.

Stars'i - Zachodzące Gwiazdy 1:2 (-22, 20, -13)

Okazja do rewanżu już w piątek, 2 lutego. O godzinie 19.20 Zachodzące Gwiazdy podejmować będą drużynę Stars’i, a o 20.20 zagrają Środek i TOP 1. Wcześniej o 17.20 w ramach rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet zagrają siatkarki Łumen Tim z reprezentacją ZSTiL, zaś o 18.20 na prośbę LO i za zgodą zainteresowanych drużyn, Dziewczynki z „1” zmierzą się z zespołem Dream Team. Mecz LO – Dream Team odbędzie się w dniu 9 marca

Grześ

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.