• 8 maja 2019
  • wyświetleń: 4290

Podsumowanie XXVII Edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki

W piątek 26 kwietnia Czechowiccy siatkarze rozegrali już ostatnie mecze a rozgrywki XXVII Edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki dobiegły końca.

Amatorska Liga Siatkówki
Amatorska Liga Siatkówki · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

Pierwszy mecz odbył się pomiędzy zawodnikami Volley Masters oraz Stars’i którzy walczyli o 3 miejsce tych rozgryawek. Po bardzo zaciętym meczu i wielu emocjach zwycięstwo wywalczyli Star’i pokonując przeciwnika 2:1

Stars’i - Volley Masters 2:1 (23:25, 25:20, 25:10)
Stars’i - Paweł Durkalec, Dariusz Janko, Krzysztof Janko, Krzysztof Wojtyłko, Mirosław Mrózek, Paweł Kristof, Marcin Szostek
Volley Masters - Jakub Macura, Dominik Hulbój, Paweł Żelazny, Dawid Grzegorzek, Artur Grzegorze,

O 19.00 rozpoczęła się walka o mistrzostwo XXVII edycji ALS pomiędzy Best Boys a SV Środek. Jak przystało na finał zwycięstwo zostało rozstrzygnięte dopiero w 5 secie. Wszystko zaczęło się dobrze dla Best Boysów wygrywając dwa pierwsze sety. Zawodnicy Środka nie poddali się tak szybko, narzucił swój styl gry i wygrali kolejne dwa sety. Ostateczny wynik rozstrzygnął piąty set w którym walka była bardzo wyrównana i zacięta. Best Boys pokonując zawodników SV Środek 3:2 nie wypuścił zwycięstwa z rąk i broni zeszłoroczny tytuł Mistrza Amatorskiej Ligi Siatkówki w kategorii mężczyzn.

Best Boys - SV Środek 3:2 (26:24, 25:22, 21:25, 25:23, 20:18)
Best Boys - Michał Gawęda, Wojciech Kowalski, Krzysztof Abramek, Kamil Wajdzik, Rafał Gryga, Dawid Stolarski
SV Środek - Daniel Pawlik, Artur Kowalczyk, Włodzimierz Włodyka, Mateusz Kraj, Michał Gleindek, Adrian Wiewióra, Dominik Świgoń, Michał Broniszewski, Marek Stępień, Szymon Zuber

6 kwietnia zostały rozegrane finały Amatorskiej Ligi Siatkówki kategorii Masters. W walce o trzecie miejsce spotkały się drużyny Sokoła z Chaos Team. Dość szybki mecz, w którym lepsza okazała się ekipa Sokołów.

SOKÓŁ TEAM - CHAOS TEAM 2-0 (25:16, 25:23)
SOKÓŁ - Marek Piliszewski, Sławomir Rozmus, Maciej Kozok, Zbigniew Kuliczkowski, Jacek Zimny, Piotr Burak, Artur Kłyszewski, Dariusz Dziech
CHAOS TEAM - Piotr Gąsiorek, Bogdan Buchcik, Paweł Pryszcz, Tomasz Grajcar, Mariusz Zontek

W finale Mastersów w szranki stanęły drużyny Środek Old i Makowski Team. Mecz zacięty z ciekawymi zagraniami. Ostatecznie jednak zwycięstwo odnieśli zawodnicy ze Środka.

SV ŚRODEK OLD - MAKOWSKI TEAM 3-0 (25:17, 26:24, 25:22)
SV ŚRODEK OLD - Damian Czarnecki, Dariusz Kóska, Dariusz Janko, Krzysztof Janko, Magdalena Dzikowska, Roman Polok, Adam Prończuk, Sławomir Świgoń, Włodzimierz Włodyka, Marcin Pieczora, Tadeusz Zimnoch
MAKOWSKI TEAM - Wojciech Sikora, Marek Podsiadło, Marek Kasztura, Sławomir Karwacki, Ryszard Pysno, Tomasz Krawczyk, Wacław Makowski

Po zakończonym finale podsumowaliśmy XXVII edycje ALS oraz nagrodziliśmy zwycięzców rozgrywek w kategorii masters oraz mężczyzn. Organizator przygotował również podziękowania dla sędziów którzy cały rok pomagali nam przy rozgrywkach dla: Tadeusza Berger, Mirosława Tyc, Grzegorza Berger. Wręczenia nagród dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Damian Żelazny, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Bożena Głąbek oraz Dyrektor MOSiR Pan Paweł Łękawa.