czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 3 lipca 2019
  • wyświetleń: 1382

Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny PZT: zwycięstwo Antka Pękały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Znakomity występ zaliczył zawodnik Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie - Antoni Pękała w zakończonym w poniedziałek trzydniowym Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Polskiego Związku Tenisowego - OTK U14.

Antek Pękała zwycięża w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym PZT


Antek zwyciężył w turnieju wszystkie swoje mecze. W finale pokonał Tomasza Soboczyńskiego z Torunia. W półfinale okazał się lepszy od Jakuba Włodarczyka z Częstochowy. W ćwierćfinale wygrał z Kacprem Sochą z Cieszyna, zaś w 1/8 rywalizacji okazał się lepszy od Mikołaja Ćwieka z Bytomia.

Świetnie zaprezentowali się również pozostali zawodnicy z Pszczyny:
  • Franek Pękała w parze z Kacprem Sochą zajęli III miejsce w rywalizacji deblowej, pokonując w ćwierćfinale silną parę: Jakub Hrynkiewicz (Radom) - Mikołaj Walkiewicz (Warszawa),
  • Zosia Pyrek zajęła III miejsce w singlu, pokonując w ćwierćfinale Oliwię Jędrzejak z Poznania.


Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, zwłaszcza że temperatura na korcie przekraczała 40 stopni Celsjusza, a najlepsi młodzi tenisiści rozgrywali w takich tropikalnych warunkach nawet po 3 mecze na dzień.

Gratulacje należą się również kadrze trenerskiej Śląskiego Centrum Tenisa, szczególnie dla: Piotrka Słotwińskiego, Mateusza Piotrowskiego, Andrzeja Mazura, Tomasza Bałucha i Michała Nowickiego.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych mistrzów.Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj