Sport

  • 13 listopada 2019
  • 10 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5150

[FOTO] Mikołaje pobiegli dla Aniołów - zebrano ponad 20 tys. złotych

Trzeci bieg charytatywny "Mikołaje - Aniołom" zgromadził kilkuset zawodników. Dochód - ponad 20 tys. zł - zostanie przeznaczony na zakup 9-osobowego busa do przewozu podopiecznych ośrodka.

Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - start biegu - 07.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - pierwszy punkt foto na trasie biegu - 07.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - punkt foto na mecie biegu na 5 i 10 km oraz połowie dystansu biegu 10 km - 07.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - dekoracje zwycięzców biegu w poszczególnych kategoriach- 07.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - zaplecze biegu - 07.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Bieg prowadził ulicami Piasku, a start i meta zlokalizowane zostały w okolicach Domu Kulejących Aniołów. W zależności od kondycji uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km. Na dystansie 5 km swoich sił próbowali biegacze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy chodzenia z kijami. Z odcinkiem 10 km zmagali się biegacze i osoby uprawiające nordic walking. Wszyscy uczestnicy otrzymali czerwone czapki, które przypominały obchody dnia św. Mikołaja. Zresztą w Piasku można było spotkać Mikołaja, a także bandę Mikołajów z Łąki. 10% zebranej kwoty organizatorzy postanowili przekazać na leczenie chorej na neuroblastomę IV stopnia 7-letniej Dominiki z Wisły Małej.

"Mikołaje - Aniołom" przygotowanie do staru - 07.12.2019 · fot. Grzegorz Załucki


"Mikołaje - Aniołom" meta na 5 i 10 km - 07.12.2019 · fot. Grzegorz Załucki


Zawodników do walki zagrzewał Piotr Kupicha z zespołu Feel i jego piosenka "Jak anioła głos".

7 grudnia był także dniem otwartym Domu Kulejących Aniołów, który został otwarty niemal dwa lata temu. To wspaniałe, bezpieczne i pełne ciepła miejsce, w którym ponad 100 osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo otrzymuje pomoc.

Głównymi organizatorami biegu są Tomasz Bratek i Jacek Kotajny, którzy od lat pomagają Kulejącym Aniołom. Organizując bale charytatywne, przyczynili się do wybudowania domu w Piasku, a kiedy obiekt był już niemal gotowy, zorganizowali pierwszy bieg charytatywny. Wokół idei pomagania Aniołom skupili wiele osób oraz przedsiębiorców z całego województwa. Współorganizatorem wydarzenia jest PSONI Koło w Pszczynie, powiat pszczyński oraz gmina Pszczyna.

Podziękowania Kulejących Aniołów:Już po raz III. mieliśmy przyjemność przygotowywać dla Państwa niesamowite wydarzenie, które z pewnością zapadnie w naszej pamięci na długie lata! III Bieg Mikołaje- Aniołom odbył się 07.12.2019r. w którym uczestniczyło ponad 400 osób. Na trasie biegu nie zabrakło akcentów związanych ze świętym Mikołajem! Każdy z uczestników na starcie miał na głowie czapkę św. Mikołaja jak na Mikołajów przystało. W zależności od kondycji, uczestnicy mieli do pokonania dystans 5km lub 10km. Swoich sił mogli spróbować biegacze, osoby na wózkach inwalidzkich a także miłośnicy nordic walking.

Widok tylu miłośników sportu w czerwonych czapkach był naprawdę imponujący! Atmosfera wydarzenia wspaniała, mnóstwo pozytywnej energii! Na starcie biegu czekał na uczestników Piotr Kupicha- lider zespołu Feel, który zagrzał biegaczy do walki.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim którzy przyczynili się do stworzenia tak wielkiego wydarzenia i sprawili iż ten dzień był tak wyjątkowy! Największe podziękowania dla Pana Jacka Kotajny oraz Pana Tomasza Bratka- inicjatorów tego wydarzenia, którzy całym sercem organizowali tak ogromne przedsięwzięcie. Dziękujemy również Panu burmistrzowi Dariuszowi Skrobol, Pani starosta powiatu pszczyńskiego Barbarze Bandoła, Pani sołtys Piasku Barbarze Psik, Panu posłowi Grzegorzowi Gaża, policji, OSP Piasek, Jankowice i Studzienice, Grupie Ratowniczej HKR, Zieleni Miejskiej, wolontariuszom z klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, Jackowi Kobylińskiemu, grupie kulinarnej "Kulinarny Ogień", Bractwu Kukrowemu, Jarkowi Nowak, Pawłowi i Jackowi Przybyła, Mikołajom z Łąki, Motomikołajom, Motocyklistki Śląskie, Piotrowi Kupicha, Durano Dariusz Pająk, zakład mięsny Alma, Instalbud, Dźwigamy, Durok Profim tec, TTS Group Tychy, Japi- Bud, Transport Dzida, Multiform, Gleńsk Euro- car, Intercraft Sp. zo.o., Trans- Krusz Sp zoo, Visa Bell Sp zo.o., TVP, Radio Ekspress, Infopress, Głos Pszczyński, Gazeta Pszczyńska, Gazeta Forum, Dziennik Zachodni, pless.pl, rodzicom i pracownikom którzy pomagali w przygotowaniu biegu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu i darczyńcom!

Dzięki tej inicjatywie została zebrana kwota w wysokości ponad 20 tys zł. 10% z zebranych datków Kulejące Anioły przeznaczyły na rzecz chorej Dominiki z Wisły Małej. Pozostała kwota jest przeznaczona na zakup 9-cio osobowego busa, który ma zapewnić bezpieczny transport podopiecznych Stowarzyszenia do Ośrodka.

BM, aka / czecho.pl

źródło: Powiat pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.