Sport

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3520

Czechowiczanin medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski

W ubiegły weekend odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 5000 metrów. Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Bartosz Jarczok zdobył w ich trakcie brązowy medal - to już drugi krążek Bartosza w biegach długich w tym roku. Bartosz to wychowanek czechowickiego MKS (aktualnie AZS AWF Katowice). Trenerem Bartosza jest jego starszy brat Miłosz Jarczok, trener zajmujący się szkoleniem dzieci oraz średniodystansowców w MKS.

Czechowiczanin medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski
Czechowiczanin medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski · fot. Materiały prywatne


- Ten sezon jest dla nas specyficzny, po kontuzji achillesa Bartosz długo nie mógł biegać w kolcach lekkoatletycznych, musieliśmy zrezygnować z krótkich i szybkich odcinków rytmowych. W zamian w planie pojawiły się treningi uzupełniające na rowerze. Z tego powodu musieliśmy zmienić taktykę rozgrywania biegów po medal, Bartek nie dysponował już tak mocnym finiszem jak kiedyś więc planem było zmęczyć przeciwników szybkim tempem od początku biegu. Niestety dwójka zawodników utrzymała się do samego końca i wyprzedziła Bartosza na ostatnim okrążeniu. Mimo to wielkie gratulacje za postawę i odważne rozegranie biegu, dzięki temu wyniki pierwszej trójki na mecie były dobre - relacjonuje trener.

Bartosz zakończył rywalizację z wynikiem 14.24:78, a to tylko 1,5 sekundy wolniej od jego rekordu życiowego. Rekordy życiowe Bartosza w biegach długich to: 10000m 30.03:23, 5000m 14.23:10, 3000m 8,09:59. - Mimo ostatniego roku w kategorii młodzieżowej nie zamierzam składać broni, w przyszłym roku postaram się walczyć o poprawę rekordów życiowych oraz jak najlepsze miejsca w rywalizacji seniorskiej - powiedział zawodnik.

mp / czecho.pl

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.