czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

 • 12 marca 2022
 • 14 marca 2022
 • wyświetleń: 3142

Transfery MRKS Czechowice-Dziedzice przed rundą wiosenną

W zimowym okienku transferowym szeregi MRKS Czechowice-Dziedzice wzmocniło ośmiu zawodników. Dziesięciu zawodników odchodzi z czechowickiego klubu.

Klub MRKS planuje obchody jubileuszu stulecia
Transfery MRKS Czechowice-Dziedzice przed rundą wiosenną · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Transfery do MRKS Czechowice-DziedziceMarek Jonda (data ur. 29.01.1995r.) - środkowy pomocnik trafia do MRKS Czechowice-Dziedzice na zasadzie półrocznego wypożyczenia z trzecioligowego LKS Goczałkowice-Zdrój. Nowy zawodnik klubu przez lwią część kariery związany był z występującym w Ekstraklasie Piastem Gliwice.

Miguel Lorenzo Peral (data ur. 29.09.2001r.) - ofensywny pomocnik z hiszpańskim obywatelstwem zasila MRKS Czechowice-Dziedzice jako wolny zawodnik, który w poprzednim sezonie występował w Club Deportivo Velle (IV liga hiszpańska). Obecnie przebywa on na wymianie akademickiej "Erasmus" na ATH w Bielsku-Białej. Z czechowickim zespołem trenuje on już od października ubiegłego roku, a w ostatnim sparingu z Gwarkiem Ornontowice zanotował dwa premierowe trafienia.

Miłosz Szczyrba (data ur. 28.07.2002r.) - niespełna 20-letni, utalentowany bramkarz o statusie młodzieżowca i mierzący 190 cm wzrostu, trafia do MRKS Czechowice-Dziedzice jako wolny zawodnik z Elana Toruń. Jest on wychowankiem GKS Katowice, ma też za sobą roczną przygodę w Ruchu Chorzów.

Adam Matusz (data ur. 11.05.1994r.) - pomocnik, mogący także występować w linii defensywnej, trafia do MRKS Czechowice-Dziedzice za zasadzie transferu definitywnego z drużyny wicelidera wadowickiej "okręgówki" - Niwa Nowa Wieś. Nowy zawodnik czechowiczan w przeszłości związany był m.in. z takimi klubami jak GKS Tychy, GKS Bojszowy czy Spójnia Landek.

Patryk Riabowski (data ur. 12.07.1999r.) - drugi już tej zimy transfer bramkarza, który zasila MRKS Czechowice-Dziedzice jako wolny zawodnik, występujący poprzednio w trzecioligowej Odra Wodzisław. Jest on wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie, reprezentował także barwy bielskiego Podbeskidzia. Co ciekawe ma on za sobą także zagraniczne "wojaże" w cypryjskim APEP Pitsilia, czy hiszpańskim Almagro CF, ponadto był na testach w angielskim Wigan Athletic.

Adam Zubrzycki (data ur. 12.09.2003r.) - utalentowany zawodnik młodego pokolenia, mający ofensywne inklinacje i mogący występować zarówno jako skrzydłowy, lub napastnik trafia do MRKS Czechowice-Dziedzice na zasadzie transferu czasowego do końca sezonu 2021/22z OKS JUWe Tychy - Jaroszowice (bielsko-tyska liga okręgowa). Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał on w kilku akademiach tyskich klubów, ponadto rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów, reprezentując barwy Raków Częstochowa.

Szymon Kubica (data ur. 22.09.1996r.) - środkowy obrońca zasila szeregi MRKS Czechowice-Dziedzice na zasadzie transferu definitywnego z KS Spójnia Landek, której jest wychowankiem. Doświadczony już na czwartoligowym szczeblu defensor, w barwach naszego beskidzkiego rywala przez kilka lat pełnił funkcję kapitana drużyny, a rok temu odbywał staż trenerski w naszym klubie (do licencji UEFA B), u boku byłego trenera - Jarosława Kupisa. Nowy zawodnik czechowiczan poza inklinacjami obronnymi, bardzo dobrze radzi sobie "w powietrzu" przy stałych fragmentach gry, a jego zdobyte bramki głową pamiętamy m.in. w bezpośrednich starciach z ekipą z Landeka.

Tomasz Dzida (data ur. 05.07.1999r.) - w ostatni dzień "okienka transferowego" do drużyny MRKS Czechowice-Dziedzice jako wolny zawodnik z GKS Jastrzębie SA dołączył niespełna 23-letni napastnik, mogący także występować jako skrzydłowy. Nie jest to postać anonimowa w lokalnym "światku", bowiem pierwsze piłkarskie kroki stawiał on w pobliskiej Ligocie, skąd później trafił do grup młodzieżowych UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice. Na szersze wody wypłynął on rzecz jasna w Jastrzębiu, gdzie na pierwszoligowym poziomie łącznie w GKS-ie zagrał w 34 meczach, zdobywając jednego gola, ponadto reprezentował także barwy trzecioligowego GKS Pniówek '74 Pawłowice. Tomek obecnie wraca do pełni sił po rehabilitacji następstwem zabiegu wszczepienia siatek przepuklinowych, a treningi z czechowicką drużyną ma rozpocząć już w nadchodzącym tygodniu.

Transfery z MRKS Czechowice-Dziedzice • Łukasz Szędzielarz >>> GLKS Wilkowice (definitywny)
 • Mateusz Wrana >>> LKS Granica Ruptawa (definitywny)
 • Marcin Zarychta >>> Rotuz Bronów (definitywny)
 • Dawid Pawlusiński >>> KS Unia Turza Śląska (definitywny)
 • Paweł Wandzel >>> Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna (czasowy do 30.06.2022r.)
 • Rafał Grajcarek >>> LKS Ligota (czasowy do 30.06.2022r.)
 • Szymon Gołuch >>> KS Spójnia Landek (czasowy do 30.06.2022r.)
 • Daniel Bryczek >>> BTS Rekord (koniec wypożyczenia)
 • Michał Stopyra >>> MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice (koniec wypożyczenia)
 • Jakub Świerczek >>> ?

mp / czecho.pl
źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.