Sport

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2093

Czechowiczanin z tytułem Mistrza Śląska w siatkonodze

Czechowiczanin Jakub Wojtyła został Mistrzem Śląska w siatkonodze. Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic tytuł zdobył w drużynie z Danielem Danielem Stanclikiem.

Jakub Wojtyła trzeci od lewej
Jakub Wojtyła trzeci od lewej · fot. Dorota Dusik / Śląski Związek Piłki Nożnej


Zawody odbyły się na hali Goczuś w Goczałkowicach-Zdroju. Jakub Wojtyła i Daniel Stanclik przez fazę kwalifikacyjną przeszli notując 8 zwycięstw oraz 1 remis i z pierwszego miejsca awansowali do fazy finałowej, w której wygrali wszystkie 8 spotkań.

Próbowali im dotrzymać kroku zawodnicy liderującej w IV lidze Polonii Łaziska Górne Daniel Fabisiak i Dawid Kaszok, ale w bezpośrednim starciu ulegli 6:9 maszerującym po tytuł rywalom. Musieli się więc zadowolić drugą pozycją, a na najniższym stopniu podium stanął doświadczony duet 43-letni Krzysztof Markowski i 41-letni Marcin Lachowski, którzy dwa lata temu byli mistrzami Śląska. Tym razem jednak trudy niemal 7-godzinnego turnieju z ponad 100 minutami gry, lepiej znieśli młodsi rywale.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.