Sport

  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1457

Surfing bez umiejętności pływania? To możliwe!

Materiał partnera:

Surfing to wyjątkowy sport, który jak żaden inny daje szansę zmierzenia się z siłą żywiołu. Łapanie fal na Bałtyku, u wybrzeży Pacyfiku czy Oceanu Indyjskiego zrzesza wielu entuzjastów adrenaliny. Surfing jest również często wykorzystywanym motywem w popkulturze, dzięki czemu od razu kojarzy się z beztroską i wakacyjną wolnością. Niestety dyscyplina ta z założenia staje się owocem zakazanym dla wszystkich tych, którzy nie potrafią pływać. Ale czy na pewno?

Surfing


Surfing na suchoPływanie to umiejętność, której nauka w dorosłym życiu przychodzi znacznie trudniej niż w dzieciństwie. Pokonanie strachu przed wodą stanowi dla wielu barierę nie do pokonania. Jeśli Ty również należysz do grona osób, które nie potrafią pływać, ale z utęsknieniem spoglądasz na wyczyny surferów, zawsze możesz spróbować surfingu na sucho. Wykorzystuje się do tego deski surfskate. Z wyglądu przypominają one klasyczne deskorolki, ale należy się z nimi obchodzić zupełnie inaczej. Aby nabrać prędkości, nie należy się odpychać, lecz w pewnym sensie "pompować" jazdę. Taka technika idealnie odwzorowuje pracę ciała podczas surfingu. Stanowi zatem świetną alternatywę do treningu, którą wybierają surferzy w niesprzyjające warunki pogodowe. Surfskate stał się osobą dyscypliną, która podbija ulice na całym świecie. Dołącz do grona miłośników surfskatu i łap miejskie fale. Opanuj jazdę na tej wyjątkowej desce i zostań surferem bez konieczności opanowania sztuki pływania.

Sprzęt do surfskateWszystko, czego potrzebujesz do nauki jazdy na desce typu surfskate, znajdziesz tutaj: https://fcspolska.pl/. Wybieraj spośród licznych modeli desek i trucków od renomowanych producentów. Znajdziesz tutaj deski surfskate marek takich jak legendarny Carver, YOW, czy SmoothStar (https://fcspolska.pl/kategoria/deski-smoothstar). Wysokiej jakości deska zostanie z Tobą na wiele sezonów, warto zatem postawić na model, który zachwyca swoim designem. Producenci dbają o to, by modele były nie tylko niezawodne i trwałe, ale również estetycznie wykonane i unikatowe, dzięki czemu deska może stać się Twoim znakiem rozpoznawczym. Jeśli na początek szukasz czegoś tańszego, warto zwrócić uwagę na deski Carver Triton (https://fcspolska.pl/pl/c/Deski-Carver/117). Oparte na stabilnych trackach są idealną deską surfskate na początek.

Jak widać, surfingu można nauczyć się nawet z dala od wody! Nawet jeśli nie potrafisz pływać i niepewnie czujesz się w wodzie, możesz opanować technikę pracy ciała, której nie powstydziliby się profesjonalni surferzy. Odkryj surfskate i zakochaj się w łapaniu miejskich fal. Sprawdź ofertę FCS Polska, wyposaż się w najlepsze deski w świetnej cenie i rozpocznij swoją suchą przygodę!