Sport

  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1273

Gra w tenisa ziemnego. Jak się do niej przygotować?

Artykuł sponsorowany:

Tenis ziemny to ciekawy, ale też wymagający sport. Nauka tej dyscypliny sportowej może przynosić wiele radości i satysfakcji. Ucząc się gry w tenisa, warto pamiętać, że wszystko wymaga czasu i nie od razu wszystko będzie nam wychodzić. Należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Dzięki temu nie tylko przyspieszysz proces uczenia się, ale też zminimalizujesz ryzyko ewentualnej kontuzji.

tenis ziemny


Od czego warto zacząć?Pierwszym krokiem, pozwalającym na naukę gry, jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria do tenisa. Oczywiście na początku nie trzeba inwestować w profesjonalny sprzęt i mnóstwo gadżetów. Jeżeli nie jesteś pewny, co warto kupić, zapytaj o to swojego trenera lub instruktora. Kiedy już skompletujesz wszystkie potrzebne akcesoria, czas na naukę podstawowych elementów.

Ucząc się grać w tenisa ziemnego, warto zadbać o to, żeby pierwsze kroki stawiać pod okiem wykwalifikowanego instruktora lub doświadczonego trenera. Dzięki temu nie wyrobisz sobie nieprawidłowych nawyków, które będą ci utrudniać robienie postępów podczas dalszej nauki.

Jak powinny wyglądać pierwsze treningi?Osoby zaczynające swoją przygodę z tenisem ziemnym powinny wyrobić sobie nawyk zaczynania każdego treningu od porządnej rozgrzewki. Dobrze rozgrzany organizm będzie mniej podatny na różnego rodzaju kontuzje. Kiedy skończysz trening, poświęć chwilę na rozciąganie — pozwoli ci to zmniejszyć późniejsze zakwasy.

Podczas pierwszych treningów należy zadbać o wyrobienie sobie prawidłowych nawyków, do których zalicza się poruszanie się w odpowiedni sposób (podczas uderzeń oraz podczas przemieszczania się na korcie), nauka podstawowych uderzeń, umiejętność uderzania piłki przed sobą.

Warto pamiętać, że tenis ziemny jest dość wymagającą dyscypliną sportową. Dlatego, jeżeli tylko masz taką możliwość, zadbaj o to, żeby pozostawać w dobrej kondycji fizycznej. Do swojego planu treningowego warto włączyć nie tylko cardio, ale również ćwiczenia siłowe, które pozwolą ci wzmocnić ręce i plecy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?Wiesz już, że przed rozpoczęciem treningów musisz kupić odpowiedni sprzęt. Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pomyśleć, chcąc nauczyć się grać w tenisa ziemnego, nie jest wbrew pozorom rakieta. Zakupy zacznij od butów — powinny być wygodne i dostosowane do poruszania się po korcie. Buty odpowiadają za twój komfort w trakcie treningów, a także chronią twoje stopy przed urazami. Nie warto więc na nich oszczędzać.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup własnej rakiety, to kup model lekki i mający dużą główkę. Taki sprzęt wystarczy ci do tego, żeby opanować podstawy. Kiedy już nauczysz się najważniejszych rzeczy i twój poziom gry zacznie wzrastać, będziesz mógł zainwestować w coś lepszy i droższy sprzęt, dostosowany do poziomu twojej gry. Jeżeli będziesz mieć jakieś wątpliwości odnośnie gadżetów lub sprzętu, najlepiej skonsultuj je ze swoim trenerem, instruktorem lub też z kolegami i koleżankami, posiadającymi większe doświadczenie i umiejętności. Dzięki ich wskazówkom na pewno uda ci się skompletować niezbędny sprzęt!