Sport

  • 15 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1117

Legalni bukmacherzy w Polsce - jak zacząć grać?

Materiał partnera:

Obstawianie w zakładach wzajemnych w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze. Wynika to z kilku aspektów. Dzięki postępującej technologii, rozwojowi internetu, galopującej cyfryzacji i czasów smartfonów, obstawianie meczów jest znacznie łatwiejsze, niż miało to miejsce choćby dekadę temu. Obecnie nie ma najmniejszego problemu, by wytypować jakiekolwiek zdarzenie sportowe i zwykle zajmuje to raptem kilka chwil.

Legalni bukmacherzy w Polsce - jak zacząć grać?


Popularność branży nad Wisłą rośnie również za sprawą zmian legislacyjnych. W 2017 roku prawo zostało nieco zliberalizowane, co sprawiło, że z roku na rok legalnych zakładów sportowych, z których mogą korzystać polscy gracze, tylko przybywa. Dziś do dyspozycji typerów jest ponad dwadzieścia firm organizujących zakłady, z czego znacząca większość robi to przez internet i ma do zaoferowania ogrom zdarzeń o zabarwieniu sportowym.

Dodając jedno do drugiego okazuje się, że dla branży w Polsce nastały lepsze czasy, dlatego nie powinno dziwić, że bukmacherów tylko przybywa i mają się oni w naszym kraju całkiem dobrze. Jeśli do tych aspektów dodamy sukcesy sportowe Polaków, okaże się, że część społeczeństwa pałająca się hazardem będzie chciała w tych wydarzeniach uczestniczyć na wiele sposobów, w tym poprzez wprowadzenie dodatkowego dreszczyku emocji wynikającego z obstawienia oglądanego zdarzenia.

Wszak jak wynika z badań, Polacy wcale nie grają u bukmachera, by się wzbogacić. Przede wszystkim chodzi o sprawdzenie swojej wiedzy, czy podniesienie rangi danego wydarzenia. Obserwując nudny mecz wystarczy go obstawić, by nasz stosunek do niego już nie był tak obojętny. Chęć szybkiego wzbogacenia się schodzi na trzeci plan. Realnie na bukmacherce zarabiają nieliczni i jest to bardzo ryzykowna forma zarobkowa, dlatego warto pozostawić to garstce zaawansowanych graczy. Nie zmienia to jednak faktu, że można zapoznać się z kilkoma istotnymi wskazówkami, które ułatwią wejście w ten segment rozrywki. Stosując się do nich nie tyle zarobimy, co nie stracimy zbyt wiele.

Bukmacherzy w Polsce - jak zacząć?Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się ulokować swoje pieniądze na stronie STS, Fortuny, eTOTO, LV Bet kasyno, Superbet, czy innego organizatora gier losowych, trzeba pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim uprawnieni do gry są wyłącznie użytkownicy pełnoletni, którzy ukończyli 18 lat. Jest to bardzo skrupulatnie sprawdzane, najczęściej przy rejestracji konta na stronie internetowej. Co ciekawe, próba oszustwa jest dość szybko wyłapywana przez zakład bukmacherski, dlatego podawanie fałszywych danych osobowych jest niewskazane. Podanie fałszywego pesel również nie przejdzie, ponieważ operator ma dostęp do bazy danych i wpisanie niewłaściwych informacji zakończy się blokadą.

Konto weryfikujemy zdjęciem lub skanem dowodu tożsamości zachowującego ważność. Z kolei przy wypłacie pieniędzy z konta niezbędny będzie aktywny rachunek bankowy. Jeśli ktoś zdecyduje się na oszustwo, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Dodajmy, że nie ma przeciwwskazań dotyczących posiadania kont u kilku bukmacherów. Legalni bukmacherzy w Polsce zezwalają na takie działanie.

Najlepsi bukmacherzy i bezpieczna rozgrywkaJeśli przystępujemy do gry, przede wszystkim powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo. Śmiało można stwierdzić, że każdy legalny bukmacher na terenie Rzeczypospolitej to gwarancja bezpieczeństwa. Będziemy spokojni o nasze dane osobowe oraz środki finansowe. Każdy "buk" posiadający zezwolenie Ministerstwa Finansów posiada dostęp do sprawdzonych i legalnych form płatności.

Jednak nade wszystko będziemy bezpieczni, jeśli zaczniemy kontrolować nasze typerskie poczynania. Jeśli po pewnym czasie okażę się, że nasza gra przyjęła formę kompulsywną, czym prędzej powinniśmy zawiesić nasze konto i udać się po poradę do specjalisty. Trzeba też kontrolować wydatki na zakłady bukmacherskie, na przykład poprzez przyjęcie pewnych ograniczeń dla naszych finansów i sumiennie trzymać się takiego planu. Zapożyczanie się dla gry jest absolutnie niewskazane i może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Należy grać z umiarem! To najważniejsza przesłanka. Przy okazji zachęcamy, by podczas rozgrywki nie korzystać z alkoholu, co sprzyja brawurowym decyzjom, a także dokładnie analizować swoje typy. Nie warto też obstawiać pod wpływem emocji, gdyż nie ma nic gorszego od stawiania na ukochaną drużynę, której szanse na wygraną w naszych oczach rosną z każdym uderzeniem serca. Przy obstawianiu absolutnie wskazane jest wystrzegać się też derbów, gdzie zdarzenia boiskowe niejednokrotnie wymykają się spod kontroli i zaczynają rządzić się swoimi prawami. To mecze, gdzie dominują emocje i znacznie trudniej pokusić się o czystą chłodną kalkulację.

Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, nasza gra w zakładach bukmacherskich z pewnością będzie bezpieczniejsza. To dużo ważniejsze niż nawet największa wygrana.