czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 4 lutego 2008
  • wyświetleń: 1113

Festiwal strzelecki na inaugurację ligi

Ze wzglądu na nie stawienie się dwóch ekip deklarujących chęć uczestnictwa w rozgrywkach, liga skurczyła się do 10 drużyn. Tylko cztery mecze i aż 79 bramek. W pierwszym meczu sędzia sięgał 6 razy po żółty kartonik i 2 razy po czerwony(konsekwencja 2 żółtych kartek). Na szczęście w pozostałych meczach nie było już tak „kolorowo”.

Wycofały się drużyny XYZ oraz Inny Zespół co spowodowało, że Młodzież i Szopersi Old Stars pierwsze swoje mecze zagrają dopiero w drugiej kolejce. W uzgodnionym terminie zagrają między sobą zaległe spotkanie. Terminarz rozgrywek uległ zmianie. Nowy harmonogram będzie podany w najbliższym czasie, a poprzedni już jest nie aktualny.

W trakcie meczy będą oceniani wyróżniający się zawodnicy do klasyfikacji na najlepszego zawodnika i bramkarza ligi. Oprócz wcześniej wspomnianych wyróżnień tradycyjnie największa ilość strzelonych bramek wyłoni najlepszego strzelca.

Przebieg spotkań pierwszej kolejki (komentarz do meczy jest subiektywną opinią).

Tawerna Team – ASK 16 : 5

Bramki:
Tawerna Team: Jasiorowski D. - 6, Capek K. - 4, Bała G. - 4, Sadek Ł. - 1, Węglarz G. - 1
ASK: Sokołowski P. - 5, Stanclik M. - 2

Kartki żółte: Grolik G., Bała G.(2), Węglarz G.(2), Sokołowski P.

Kartki czerwone: Bała G., Węglarz G.

Wyróżnienie: Capek K., Jasiorowski D., Grolik G., Sokołowski P.

Drużyna Tawerna Team aż dwukrotnie grała w osłabieniu pięciominutowym ze względu na kary indywidualne, jednak mimo tego grająca w przewadze drużyna ASK nie potrafiła zniwelować strat. Tawerniarze byli zespołem bardziej zgranym i po tym meczu można ich zaliczyć do grona faworytów, jeśli tylko opanują nerwy bo mogą być wykartkowani.

ASK to całkiem nowa ekipa, brakuje trochę im zgrania ale mają bardzo dobrych zawodników. Spokojnie mogą się przygotowywać do następnych kolejek bo mimo tak wysokiej porażki pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

----------------------------------------------------

Zielarze – Zapałkownia Team 18 : 5

Bramki:
Zielarze: Górski W. - 8, Mrowiec P. - 4, Michalski Ł. - 3, Siemieniec T. - 2
Zapałkownia Team: Szymański P. - 2, Blachura S. - 2, Kobyliński D. - 1

Żółte kartki: Białka A.

Wyróżnienie: Górski W.

Mimo takiej ilości bramek nie było to bardzo porywające widowisko. Drużyna Zapałkowni Team to najmłodsza drużyna w lidze. Nie brakuje im serca do gry i ambicji tylko są niestety nie poukładani zwłaszcza w obronie. Brakowało powrotu i Zielarze to wykorzystywali w swoich kontratakach. Wynik odzwierciedla również fakt, iż drużyna Zapałek miała tylko jednoosobową ławkę rezerwową. W końcówce z tego powodu opadli z sił. Trochę konsekwencji w formacji defensywnej oraz szersza rezerwa i o dobre wyniki nie będzie trudno. Zielarze zagrali dobrze z kontrataku. Zespół wybiegany i zgrany. Jednak ich prawdziwą wartość poznamy dopiero w meczach z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

----------------------------------------------------

Cyronie – Vipy 6 : 7

Bramki:
Cyronie: Żur K. - 2, Granatowski G. - 2, Jurczyga R. - 1, Rogol Ł. - 1
Vipy: Kłaptocz B. - 3, Szary T. - 1, Zbijowski R. - 1, Mikłasz T. - 1, Kaplita K. - 1

Żółte kartki: Bieńko M.

Wyróżnienie: Całe obie drużyny
Cyronie: Botorek T., Rogol Ł., Wdowiak M., Pokusa R., Żur K., Szypuła S., Granatowski G., Jurczyga R., Lech J., Wójcik M., Walaszek M., Dziech T.
Vipy: Kapias A., Gamrot A., Zbijowski R., Mikłasz T., Damaz A., Kaplita K., Szary T., Kłaptocz B., Bieńko M.

Zdecydowanie mecz kolejki. Drużyny, które na pewno będą w czubie końcowej tabeli. Vipy mają ciekawą taktykę co powoduje, że grają cały czas na pełnych obrotach. Dokonują zmian całej drużyny co pięć minut. Tylko bramkarz jest stały. Ważne, że nie ma gorszej i lepszej czwórki, obie reprezentują wysoki poziom. Cyronie za póżno zmienili taktykę i nie zdążyli odrobić straty. Na początku kurczowo grali na jednego zawodnika, który był dość dobrze pokryty. Gdy tylko gra została rozłożona na wszystkich zawodników obraz spotkania uległ zdecydowanej poprawie co przełożyło się na skuteczność w ataku i odrobienie strat. Naprawdę niewiele zabrakło do remisu. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty.

----------------------------------------------------

Południowcy – Czwórkowicze 16 : 6

Bramki:
Południowcy: Koczur K. - 6, Płonka A. - 4, Janusz S. - 3, Hudziec R. - 3
Czwórkowicze: Ciesielczyk A. - 3, Dziech B. - 2, Rzeszut D. - 1

Żółte kartki: Janusz S., Tekieli J.

Wyróżnienie: Koczur K., Płonka A., Hudziec J., Feruga M., Ciesielczyk A.

Wynik wskazywał by na dużą różnice tych dwóch zespołów. Jednak po dobrym początku Południowców nastąpił okres skutecznej gry Czwórkowiczów i wynik był na styku. Czwórkowicze grali, a Południowcy strzelali bramki. W końcu coś pękło i się nam posypała młoda drużyna . Doświadczenie, zgranie i wysoka skuteczność wpłynęła na tak wysoki rezultat na korzyść Południowców. Jednak nie mam żadnych obaw o następne mecze w wykonaniu pokonanych w tym spotkaniu. Bardzo dobrzy technicznie i wybiegani zawodnicy. Południowcy mają ich już z głowy ale inni pretendenci do pierwszego miejsca będą mieli bardzo ciężką przeprawę z tym ambitnym zespołem.

----------------------------------------------------

Tabela Czechowickiej Ligi Piłki Nożnej Halowej:

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Zielarze 1 3 18 : 5
2. Tawerna Team 1 3 16 : 5
3. Południowcy 1 3 16 : 6
4. Vipy 1 3 7 : 6
5. Cyronie 1 0 6 : 7
6. Czwórkowicze 1 0 6 : 16
7. ASK 1 0 5 : 16
8. Zapałki Team 1 0 5 : 18
- Szopersi Old Stars 0 0 0 : 0
- Młodzież 0 0 0 : 0

----------------------------------------------------

Klasyfikacja "króla strzelców" po pierwszej kolejce:
Górski W. – 8 (Zielarze)
Jasiorowski D. – 6 (Tawerna Team)
Koczur K. – 6 (Południowcy)
Sokołowski P. – 5 (ASK)
Płonka A. – 4 (Południowcy)
Capek K. – 4 (Tawerna Team)
Bała G. – 4 (Tawerna Team)
Mrowiec P. – 4 (Zielarze)

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.