Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 14 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1716

Kasia Piłocik jedzie na olimpiadę

Czechowicka judoczka, Kasia Piłocik pojedzie na tegoroczne igrzyska w Pekinie. W odbywających się w weekend mistrzostwach Europy zajęła 9. miejsce.

Dzięki tej pozycji zawodniczka MKS Czechowice-Dziedzice utrzymała się w gronie judoczek, które zobaczymy na olimpiadzie. Warto dodać, że Kasia jest pierwszą kobietą, która będzie reprezentować nasze miasto na turnieju tej rangi.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych startach i przygotowaniach do pojedynków na macie już w Chinach.

aka / czecho.pl

Źródło: kasiap.xn.pl

------------------------------------------------

Nasza najlepsza zawodniczka MKS judo - Kasia Piłocik pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Eliminację olimpijską wywalczyła 12 kwietnia podczas Mistrzostw Europy w Lizbonie.

W Mistrzostwach Europy w Lizbonie zawodniczka MKS Czechowice-Dziedzice zajęła 9 miejsce.

- Miała bardzo trudne losowanie - powiedział trener Kasi – Bogusław Tyl

Stoczyła trzy walki z portugalką Ana Cachola, z aktualną mistrzynią Europy Francuzką Gevrise Emane, w repasażu z Niemką Kerstin Thiele. Ostatecznie Katarzyna Piłocik zajęła 9 miejsce, ale nie był to występ nieudany. Głównym celem nie było zdobycie miejsca w czołówce, ale zakwalifikowanie się do igrzysk, a do tego wystarczyła wywalczona pozycja. Udało się, z czego bardzo się cieszę . To dla zawodniczki ogromny sukces, to również sukces dla naszego miasta. Po raz pierwszy w jego historii czechowiczanka pojedzie na olimpiadę. to ukoronowanie mojej trenerskiej kariery. We wrześniu sekcja judo MKS będzie obchodziła 15 lecie istnienia, sukces Kasi jest więc także sukcesem naszego klubu, gdzie Kasia zaczynała karierę, i z którym związana jest do dzisiaj. Jakie plany na przyszłość? - Na razie musimy się skupić na przygotowaniach do olimpiady, Kasię czeka trudna praca.

Katarzyna Piłocik jest laureatką Nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D 2007, w roku bieżącym została wybrana przez mieszkańców naszego miasta Sportowcem Roku – liczymy na sukcesy naszej najlepszej zawodniczki, życzymy jej szczęścia i doskonałej sportowej formy na olimpijskich matach w Pekinie.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.