czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 18 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1961

Nauczyciele grali w piłkę na turniejach

31 maja w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Śląska Pracowników Oświaty w piłce nożnej sześcioosobowej. Po udanych występach na hali tym razem na boisku trawiastym drużyna Belfer Taem Czechowice-Dziedzice zajęła miejsce tuż poza podium.

Nauczyciele grali w piłkę na turniejach


W Zabrzu pojawiło się siedem drużyn z naszego województwa, które na początku rywalizowały w dwóch grupach. Dzięki wygranej 2:0 z drużyną Katowic (bramki: Ł. Podkański 2) nasz zespół zapewnił sobie wyjście z grupy. Niestety w kolejnych etapach turnieju brakowało szczęścia.

W półfinale porażka z reprezentacją Cieszyna 1:3 (bramka T. Szary), a w meczu o III miejsce powtórka niekorzystnego wyniku 1:3 z Sosnowcem (bramka Ł. Podkański). W końcowej klasyfikacji drużynowej IV miejsce. Na podium stanęły drużyny: I Cieszyn, II Świętochłowice, III Sosnowiec. W składzie Belfer Team wystąpili: Ł. Podkański, Ł. Żurek, T. Szary, B. Dziech, P. Kalinowski, M. Kloc, W. Fluder, Ł. Oleksa.

14 czerwca Belfer Team brał udział w turnieju piłkarskim o Puchar Prezesa Walcowni Metali
Dziedzice S.A. na boisku w Bestwince. Tym razem wstępna rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po trzy zespoły. W meczach grupowych Oświata wygrała z Odlewnią (zakład macierzysty) 4:1 (bramki Ł. Podkański 2, Ł. Żurek 2), a także z WPM 7:3 (bramki T. Zużałek 3, M. Maławy,Ł. Podkański, Ł. Żurek, P. Kalinowski).

W spotkaniu finałowym reprezentanci Oświaty pokonali Temer 5:3 (bramki Ł. Żurek 4, P. Kalinowski 1). Podium uzupełniła drużyna Huty Baildon po wygranym meczu o III miejsce.
Zwycięski skład: M. Maławy, M. Kocur, Ł. Podkański, T. Zużałek, Ł. Żurek, P. Kalinowski

Drużyna Belfer Team Czechowice-Dziedzice gorąco dziękuje Raiffeisen Leasing Raiffeisen-Leasing Polska S.A. oraz Urzędowi Miasta Czechowice-Dziedzice za zakup kompletów strojów piłkarskich.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.