czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 23 lipca 2008
  • wyświetleń: 1060

Nagrody dla czechowickich sportowców

W dniu 21 lipca Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut w towarzystwie swego zastępcy Macieja Kołoczka uroczyście wręczył nagrody pieniężne oraz listy gratulacyjne naszym wybitnym sportowcom: Piotrowi Perżyło, Łukaszowi Pilarzowi oraz Damianowi Kuligowi.

Nagrody przyznano za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym oraz krajowym współzawodnictwie sportowym na wniosek zarządów klubów sportowych oraz Polskiego Związku Sportowego, w których na co dzień trenują nasi czechowiccy sportowcy.

Piotr Perżyło – zawodnik Klubu Sportowego AZS – AWF Gorzów Wielkopolski, czołowy kulomiot w sekcji lekkoatletycznej, wielokrotny mistrz Polski oraz rekordzista Polski w pchnięciu kulą w swojej kategorii wiekowej. Czwarty zawodnik w Mistrzostwach Europy Poznań 2006. Obecny Mistrz Świata Weteranów w tej dyscyplinie. Aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy Weteranów, które odbędą się w miejscowości Ljubljana w Słowenii w dniach 23 lipca-3 sierpnia 2008r. oraz do pierwszych Europejskich Igrzysk Olimpijskich w Szwecji. Ma na swoim koncie 24 medale z samych Mistrzostw Polski.

Łukasz Pilarz – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „SET” Kaniów sekcji kajak-polo. Czołowy zawodnik w kraju z wysokimi osiągnięciami sportowymi na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W 2008 r. zakwalifikowany do udziału w Mistrzostwach Świata kajak - polo, które odbędą się w dniach 22-27 lipca 2008 r. w Edmonton w Kanadzie.

Damian Kulig – sportowiec Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” w Warszawie. Mistrz Polski Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej 100 kg – Wrocław 2007. Mistrz Europy Niepełnosprawnych KAVALA - Grecja 2007. III miejsce na Światowych Igrzyskach IWAS Taipei – Tajwan 2007. Zakwalifikowany do reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów na Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbędą się w Pekinie w dniach 29 sierpnia – 20 września 2008r.

Naszym sportowcom życzymy dalszych sukcesów, a także satysfakcji w pozostałych dziedzinach życia.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.