czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 lutego 2009
  • wyświetleń: 1986

Nagroda i gratulacje dla Marcina Ryszki

9 lutego burmistrz uroczyście wręczył nagrodę pieniężną oraz list gratulacyjny naszemu wybitnemu, niepełnosprawnemu pływakowi Marcinowi Ryszce.

Reklama

Nagroda i gratulacje dla Marcina Ryszki
Marcin Ryszka z trenerem


- „Życie można przeżyć twórczo, poszukując dróg realizacji swoich marzeń i celów. Sport jest jedną z możliwości ich spełnienia. Pan jako sportowiec najlepiej wie, ile wysiłku i poświecenia kosztuje wybór sportu jako drogi życiowej. Radość z Pańskich sukcesów jest powodem dumy nie tylko dla Pana i osób bliskich, ale także promocją dla naszego miasta” – tymi słowami Burmistrz Czechowic–Dziedzic Marian Błachut w towarzystwie swego zastępcy Macieja Kołoczka.

Nagrodę, z inicjatywy burmistrza, przyznano za osiągniecie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym oraz krajowym współzawodnictwie stopowym.

Marcin Ryszka jest sportowcem niepełnosprawnym – niewidomym. Na swoim koncie ma liczne sukcesy: Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu – Gorzów Wielkopolski – 1 miejsce na 100 m stylem motylkowym, 3 miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz 3 miejsce na 100 m stylem dowolnym. W 2008 roku został powołany do Kadry Narodowej i reprezentował nasz kraj na Paraolimpiadzie w Pekinie 2008. Obecnie przygotowuje się do Zimowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Kaliszu, które będą miały miejsce 13-15 marca 2009 roku.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.