czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1240

Ostatni turniej żaków w tym sezonie

10 czerwca MRKS Czechowice-Dziedzice był gospodarzem turnieju żaków organizowanego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej.

Reklama

Ostatni turniej żaków w tym sezonie


W rywalizacji brało udział pięć zespołów: MRKS, Ligota Centrum, Pionier Pisarzowice, Przełom Kaniów, Pasjonat Dankowice. Na dwóch boiskach utworzonych na płycie głównej stadionu MOSiRu od godziny 16.00 do 19.00 rozegrano 10 meczy (2x12 min.) w systemie „każdy z każdym”.

Wyniki poszczególnych spotkań i strzelcy bramek:
Ligota – Pisarzowice 1 : 0 (Babicki),
MRKS – Kaniów 5 : 2 (Kopeć 4, Rataj – Gawor 2),
Dankowice – Ligota 2 : 0 (Skęczek, Gajda),
Kaniów – Pisarzowice 4 : 3 (Gawor 4 – Dziubek 2, Marzec),
Dankowice – MRKS 2 : 1 (Gajda, Skęczek – Wojtyła),
Ligota – Kaniów 2 : 2 (Słowik, Niesytko – Gawor 2),
Dankowice – Pisarzowice 8 : 0 (Gajda 2, Korczyk 2, Dudka, Jagosz, Kucmierczyk, Skęczek),
MRKS – Ligota 4 : 0 (Kopeć 4),
Dankowice – Kaniów 5 : 0 (Gajda 4, Korczyk),
MRKS – Pisarzowice 7 : 0 (Rataj 3, Wróbel, Zygmunt, Furczyk, Kopeć).

W najważniejszym meczu z Pasjonatem nasza drużyna dość szybko i łatwo straciła dwie bramki. Po przespanym początku spotkania żacy z Czechowic dominowali na boisku. Niestety przewaga i walka na boisku została udokumentowana w statystykach tylko jedną bramką. Po raz kolejny nie udało się pokonać Pasjonacika. Jednak swoją postawą w tym meczu nasi zawodnicy pokazali, że ich rówieśnicy z Dankowic są spokojnie w ich zasięgu.

Końcowa klasyfikacja drużynowa:
1. Pasjonacik Dankowice,
2. MRKS Czechowice-Dziedzice,
3. Ligota Centrum,
4. Przełom Kaniów,
5. Pionier Pisarzowice.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary z rąk Prezesa MRKSu. Wyróżniono również najlepszych zawodników. Rywalizację wśród najlepszych strzelców wygrał snajper gospodarzy Dominik Kopeć z 9 bramkami, który minimalnie o jedno oczko wyprzedził z 8 trafieniami Gawora z Kaniowa i Gajdę z Dankowic. Ten ostatni został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika turnieju. Ciekawostką jest fakt, że tak naprawdę Bartek Gajda w ostatniej chwili przed turniejem zmienił barwy klubowe. Najlepszym bramkarzem trenerzy uznali zawodnika, który miał na swojej pozycji najwięcej roboty. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Adrian Piesiur z Kaniowa. Nagrodami w klasyfikacji indywidualnej były piłki. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali mały poczęstunek (drożdżówkę i napój).

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.