czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 2 września 2009
  • wyświetleń: 936

Brązowe medale UMKS/MRKS

30 sierpnia w niedzielę na boisku „Orlik” przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się finałowe rozgrywki Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w piłce nożnej - „Orlik 2012”. W najmłodszej grupie rozgrywkowej - „żacy”, dzięki uprzejmości gospodarzy, gościnnie wystąpili zawodnicy z UMKS/MRKS Czechowice-Dziedzice.

Reklama

Brązowe medale UMKS/MRKS


Dwa tygodnie wcześniej grę w finałach zapewnili sobie chłopcy pokonując Czaplę Kryry i Wisłę Wielką. Do finałowej czwórki z ośmiu ekip w turnieju kwalifikacyjnym awansowały również zespoły Iskry Pszczyna, LKS Łąka i Znicza Jankowice.

Niestety pierwsze dwa mecze zawodnicy UMKS/MRKS potraktowali bardzo wakacyjnie. Przeciwnicy wykorzystali rozkojarzenie w naszym zespole. W pierwszym meczu LKS Łąka pokonała chłopców z Czechowic 2:0. Podobnie było w drugim meczu gdzie w identycznym stosunku bramkowych ulegliśmy Iskrze Pszczyna. Paraliżująco na naszych zawodników chyba wpłynęła obecność rodziców dość licznie zgromadzonych i dopingujących swoje pociechy. Tylko tak można sobie tłumaczyć łatwo przegrane mecze z przeciwnikami, którzy spokojnie byli w zasięgu naszej drużyny.

W ostatnim spotkaniu żacy UMKS/MRKS zaczęli grać piłką i wreszcie oddawać strzały w światło bramki przeciwnika, co zaowocowało wygraną 4:0 ze Zniczem Jankowice.
Ostatecznie UMKS/MRKS Czechowice-Dziedzice zajął trzecie miejsce. W najciekawszym ostatnim meczu odwieczni rywale z Pszczyny i Łąki stworzyli bardzo ładne widowisko, gdzie gorąco było nie tylko na murawie ale również na trybunach. Iskra pokonując Łąkę zajęła pierwsze miejsce.

Gratulację dla organizatora, czyli POSiR Pszczyna za pomysł rozgrywek, a zwłaszcza za sposób nagradzania i podsumowania rywalizacji we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik drużyny począwszy od 4. do 1. miejsca otrzymał pamiątkowy medal. Każda drużyna otrzymała również puchar, piłkę i pamiątkowe zdjęcie.

Chciałbym tylko dodać dla porównania, że w rozgrywkach BOZPN Bielsko-Biała jedynym wyróżnieniem jest puchar dla zwycięskiej drużyny. Szkoda, że nasza drużyna musi szukać tego typu rozgrywek w sąsiednim powiecie, gdyż w naszym rozgrywki najmłodszych grup wiekowych są kompletnie zaniedbane.

Cieszy fakt, że będziemy mogli uczestniczyć w tej samej imprezie w wydaniu halowym.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.