czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 września 2009
  • wyświetleń: 1850

Wygrana Czechowic w Lidze Żaków

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie organizuję jak co roku Ligę Żaków. W edycji 2009/2010 tych rozgrywek gościnnie występują najmłodsi piłkarze z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Wygrana Czechowic w Lidze Żaków


Liga trwa od września 2009 do czerwca 2010. W tym czasie 8 drużyn spotykać się będzie co miesiąc na małych boiskach trawiastych, a zimą na hali sportowej. W każdym turnieju drużyny rywalizują grając systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Następnie odbywa się jeszcze jeden mecz z drużyną równoległą w tabeli z drugiej grupy. Podział na grupy (drużyny zostały rozlosowane). Grupa A: MKS Iskra Pszczyna, Znicz Jankowice, LKS Studzienice, UMKS/MRKS Czechowice-Dziedzice. Grupa B: LKS Łąka, Czarni Piasek, LKS Wisła Wielka, Orły Mirosława K.

W sobotę 12 września na boisku Piast przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbył się pierwszy turniej tegorocznej edycji Pszczyńskiej Ligi Żaków. Nasza drużyna rozpoczęła od porażki 1:0 z żakami ze Studzienic. Następnie w drugim spotkaniu pokonali 2:1 rówieśników z Jankowic, dzięki bramkom Mateusza Borgła. W ostatnim meczu grupowym dzięki bardzo dobrej grze drużyny i po dwóch bramkach Tomasza Dzidy nasi piłkarze wygrali z Iskrą Pszczyna 2:1. Okazało się później z układu tabeli, że była to wygrana na wagę zwycięstwa w grupie A. Tym sposobem udało się naszej drużynie zrewanżować za dwie porażki z Iskrą z Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego.

W meczu o I miejsce Czechowice spotkały się z zwycięzcą drugiej grupy, czyli piłkarzami z Piasku. W finałowym spotkaniu trzy bramki zdobył Tomasz Dzida ustalając wynik meczu 3:0. Za miesiąc przyjdzie chłopcom z Czechowic bronić fotelu lidera. Skład zwycięskiej drużyny: Granatowski A., Borgieł M., Dzida T., Wojtyła J., Praciak K., Wróbel K., Przewoźnik B., Przewoźnik J., Zosuł T., Wieczorek M., Burian K., Abramek G., Lech M., Strączek P.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.