czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 marca 2010
  • wyświetleń: 1165

Trzy nominacje dla biegaczy z Zabrzega

12 marca w Rudzie Śląskiej odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych oraz mistrzostwa międzywojewódzkie dzieci i młodzików. W zawodach brali udział reprezentanci województw śląskiego i opolskiego.

Reklama

W każdym z 10 biegów startowało ponad 70 zawodników, a nominacje otrzymywało pierwszych dwunastu na mecie. Czechowiccy biegacze wywalczyli trzy nominacje do OOM. Marcin Durkalec zajął 2. miejsce, a Jakub Rdzanek 6. miejsce w biegu na 5km. Trzecią nominacje wywalczyła Paulina Kretschmer, zajmując 11. miejsce w biegu na 3km. Cała trójka będzie reprezentować region śląski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych, która odbędzie się 27 marca na terenach Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

W kategorii młodziczek na 3 km Karolina Halas zajęła 4. miejsce, 10. była Kamila Przemyk, a 12. Angelika Pazur. W biegu na 2 km młodzików, 5 lokatę zajął Krzysztof Kajstura, a na 3 km w tej samej kategorii 7. był Marcel Marszałek. Wśród dziewcząt na 1000m 4. miejsce zajęła Marianna Swietek, a 7. była Sandra Janosz. W biegu chłopców na 1000m 6. miejsce zajął Szymon Jedynski. Gratulujemy.

Jan Kobedza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.