czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 września 2010
  • wyświetleń: 2974

Czechowiczanin wygrał we Włoszech

Trzynastoosobowa grupa młodych czechowickich lekkoatletów w dniu 5 września brała udział w Festiwalu Lekkoatletycznym Młodych Talentów w Majano we Włoszech.

W imprezie wzięło udział 12 krajów Europy Południowej, 11 reprezentacji szkół mistrzostwa sportowego z Włoch oraz reprezentacja Euroregionu Beskidy. W każdej konkurencji brali udział zawodników i zawodniczek - po jednym z każdej ekipy. Zawody były rozgrywane w kategorii dzieci do lat 13 oraz młodzików do lat 15.

Doskonale zaprezentował się 13-letni Szymon Jedynski, wygrywając bieg na 60m. Szymon posiada najlepsze wyniki w Polsce w kategorii dzieci w biegach na 60, 100, 200 i 300m. 4m zajęła sztafeta 4x100m młodziczek w składzie Elżbieta Glogowska, Dominika Bajger, Justyna Halas i Aleksandra Koloczek. 6m zdobyła Marianna Swietek w rzucie oszczepem, 8m zajęli Elżbieta Glogowska w skoku w dal i Marcel Marszałek w biegu na 110m przez plotki w kategorii młodzików oraz Karolina Bumbar w pchnięciu kulą w kategorii dzieci.

10m zajął Krzysztof Kajstura w biegu na 2000m wśród młodzików. 12 miejsca zajęli Paulina Kozioł w biegu na 600m w kategorii dzieci oraz Dominika Bajger w pchnięciu kulą, Kamila Przemyk w rzucie oszczepem i Tomasz Zolich w skoku wzwyż w kategorii młodzikow.

Nasi zawodnicy jak i pozostałe ekipy byli zakwaterowani w ośrodku sportowym w Lignano Sabbiadore nad Adriatykiem. Organizatorzy tej pięknej imprezy zaprosili nasza reprezentację do udziału w przyszłorocznych zawodach.

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.