Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 10 października 2010
  • wyświetleń: 3933

Mariusz Maławy - Lista nr 4, Pozycja nr 6

Artykuł sponsorowany:

Kandydat do Rady Powiatu.

Blisko sportu i edukacji. Z dala od polityki.

Mariusz Maławy

Mariusz Maławy - Lista nr 4, Pozycja nr 6


,33 lata, mąż Katarzyny, ojciec Zuzanny, wykształcenie wyższe magisterskie.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Studia podyplomowe: Wycena i Gospodarka Nieruchomości (Wydział Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) oraz Edukacja Obronna (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach).

Posiadacz licznych kursów instruktorskich z zakresu sportu i rekreacji ruchowej: piłka nożna, koszykówka, tenis ziemny, aerobik, narciarstwo zjazdowe, gimnastyka korekcyjna, odnowa biologiczna i masaż, sternik jachtowy, sędzia piłki nożnej .

Zawód wykonywany: nauczyciel wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w Zespole Szkół "Silesia". Wychowawca nagradzany przez uczniów w plebiscytach wewnątrzszkolnych tytułami: "nauczyciel-przyjaciel" oraz "nauczyciel zasługujący na order uśmiechu".

Zwycięzca w plebiscycie "Gazety Czechowickiej" na trenera roku 2009 w Czechowicach-Dziedzicach.

Animator wypoczynku, organizujący rywalizację amatorów piłki nożnej w naszej gminie. Współpracujący z amatorskimi ligami w Bielsku-Białej i Pszczynie, gdzie również drużyny z naszej gminy reprezentują barwy Czechowic-Dziedzic.

Trener drużyn młodzieżowych Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Trójka" oraz Miejskiego Robotniczego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach. Obecnie prowadzi grupę "żaków". Drużyna w ubiegłym sezonie zdobyła wicemistrzostwo w lidze.

Pomysłodawca i organizator rozgrywek piłkarskich dziewcząt z okazji Dnia Kobiet w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Wyselekcjonowana reprezentacja uczennic naszych szkół, dzięki tej inicjatywie, stawała na podium w wielu rozgrywkach piłkarskich.

Kapitan i założyciel drużyny pracowników oświaty Belfer Team Czechowice-Dziedzice, która odnosi sukcesy i godnie reprezentuję gminę i powiat na turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Współorganizator i pomysłodawca licznych rozgrywek piłkarskich dla najmłodszych w naszym regionie.

Dzięki współpracy z ośrodkami sportowymi w sąsiednim powiecie, nasze drużyny miejskie i szkolne uczestniczą gościnnie w pszczyńskich rozgrywkach.


Założenia programowe:

- popularyzacja kultury fizycznej, zwłaszcza sportu szkolnego, sportu dzieci i młodzieży oraz rozgrywek amatorskich.

- rozwój infrastruktury sportowej i bazy szkoleniowej w naszej gminie.

- jak najszybsza budowa w Czechowicach-Dziedzicach pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą np. w ramach programu PZU SA i Ministerstwa Sportu i Turystyki "Blisko boisko".

- stworzenie możliwości grupom komercyjnym wynajmu sal sportowych również w weekendy (wiele osób pracujących tylko w soboty i w niedziele dysponuje czasem wolnym).

- doskonalenie zasady rozdziału środków na funkcjonowanie klubów sportowych i stowarzyszeń kultury fizycznej.

- skuteczne pozyskiwanie środków finansowych ze starostwa powiatowego na utrzymanie już istniejącej bazy sportowej.

- inwestowanie przede wszystkim w budowę nowych obiektów służących rozwojowi fizycznemu młodych talentów sportowych, jak również mieszkańców naszej gminy pragnących rekreacyjnie uczestniczyć w kulturze fizycznej.

- zapewnienie optymalnych warunków dla szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w celu zapobiegania migracji zawodników do klubów spoza gminy.

- dążenie do współpracy klubów piłkarskich działających na terenie naszego miasta i gminy.

- utworzenie w Zespole Szkół "Silesia" klasy z rozszerzonym programem wychowania fizycznego o profilu piłka nożna, tak aby zawodnicy UMKS "Trójka" mogli kontynuować naukę w jednej klasie szkoły ponadgimnazjalnej.

- rozwój szkolnictwa zawodowego, zwłaszcza reaktywacja technikum o profilu górniczym w Zespole Szkół "Silesia", związana z planowanym rozwojem Kopalni Węgla Kamiennego "Silesia".

- zwiększenie ilość środków finansowych na wyposażenie placówek oświatowych oraz na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży.