czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 stycznia 2011
  • wyświetleń: 4518

Londzin w kadrze olimpijskiej?

Marcin Londzin, niezwykle utalentowany 18-letni uczeń ZSTiL, absolwent SP-4 i GP-2, po wygraniu sprawdzianu kadry narodowej 400-metrowców został zakwalifikowany do Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego.

Londzin w kadrze olimpijskiej?
Marcin Londzin, fot. nk.pl


Jest to kolejny krok do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. Szkoda, że nie doceniają tego władze naszego miasta, bo pomoc stypendialna jaką Marcin będzie otrzymywał w wysokości 200zł miesięcznie, jest bardzo mizerna.

Także warunki treningowe są bardzo trudne - dziurawa bieżnia MOSiRu oraz brak możliwości treningu szybkościowego raz w tygodniu przez 90 minut na jednej z wybudowanych pięknych hal, nie sprzyjają realizacji planu treningowego.

Starania MOSiRu o udostępnienie jednej z hal (SP-4, SP-5, GP-2, GP-3) w wymienionym wymiarze nie przyniosły pozytywnego rezultatu ze strony Dyrekcji tych szkół. Bardzo utalentowana, liczna czechowicka grupa sprinterska to głównie uczniowie GP-2 i GP-3. Na przekór tym trudnościom lekkoatleci 14 stycznia zdobyli 6 medali na halowych mistrzostwach Śląska w Spale.

Marcin Londzin zwyciężył w biegu na 300m rewelacyjnym, najlepszym w Polsce wynikiem - 34,61s. Srebrne medale zdobyły Katarzyna Budny w biegu na 200m oraz Kamila Przemyk w biegu na 2000m. Brązowe medale zdobyły dziewczyny w chodzie sportowym na 2000m - Paulina Kretschmer w kat. juniorek młodszych i Agnieszka Czyszczon w kat. juniorek oraz Elżbieta Głogowska w biegu na 300m.

Druga część mistrzostw - biegi przez plotki, biegi sprinterskie, skoki i pchniecie kulą odbedzie sie 23 stycznia w Brzeszczach. Nasi dzielni lekkoatleci powrócą z Brzeszcz zapewne z kolejnymi medalami.

Kto pomoże tym ambitnym dzieciakom?

Jan Kobedza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.