czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 23 lutego 2011
  • wyświetleń: 1704

Medale naszych lekkoatletów

19 lutego w hali w Brzeszczach odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska dzieci i młodzików w konkurencjach sprinterskich w skokach i pchnięciu kula.

Czechowiccy lekkoatleci zrzeszeni w LUKS Zabrzeg zdobyli 4 medale: Filip Grygierczyk (SP-2) zdobył złoty medal w skoku w dal oraz srebrny w biegu na 60m, Justyna Surowiecka (SP-2) zdobyła brązowy medal w biegu na 60m - oboje w kat.dzieci. Szymon Jedynski (GP-3) zdobył srebrny medal w biegu na 60m w kat. młodzików

Doskonale zaprezentowali się pozostali lekkoatleci biorący udział w tych zawodach: wieloboista Marcel Marszałek (GP-2) ustanowił 3 rekordy życiowe w biegu na 60m przez płotki, na 60m płaskie i w skoku w dal. Mateusz Szataniuk (ZSTiL) poprawił rekord życiowy w skoku w dal. Oliwia Kwaśniak i Paulina Kozioł (obie SP-3) znacznie poprawiły rekordy życiowe w biegu na 60m.

Elżbieta Glogowska (GP-3) ustanowiła rekord klubu w biegu na 60m - 8,17s (poprzedni rekord należał do jej trenerki Wioletty Płoskonki - 8.21). Również świetny wynik w tym samym biegu osiągnęła Katarzyna Budny (ZSTiL) - 8,26s. Wartościowy rezultat osiągnęła Karolina Bumbar (GP-2) w pchnięciu kula.

Tymi zawodami lekkoatleci zakończyli sezon halowy i obecnie przygotowują się do startów w biegach przełajowych i górskich.

Jan Kobędza

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.