czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 22 lutego 2011
  • wyświetleń: 5311

Nasi w Pszczyńskiej Lidze Futsalu

Zakończył się rekordowy sezon 2010/2011 Ligi Futsalu Pszczyna - Suszec - Goczałkowice.

Reklama

Nasi w Pszczyńskiej Lidze Futsalu


Dlaczego rekordowy? Bo rozgrywki były prowadzone, aż na trzech halach sportowych: hala POSiR w Pszczynie, hala GOSiR w Suszcu oraz GOSiR w Goczałkowicach. W rozgrywkach uczestniczyły 42 drużyny w Lidze podzielonej na cztery ligi I, II, III i IV. Z olbrzymim wyzwaniem doskonale poradzili sobie organizatorzy. Czechowice-Dziedzice były godnie reprezentowane przez cztery drużyny: Belfer Team w I lidze, Inny Zespół w II lidze oraz w III lidze Northtec Południowcy i Enigma.

W I lidze wicemistrzostwo zdobył zespół Belfer Team, w II lidze VI miejsce zajął Inny Zespół, mistrzostwo III ligi zdobyli Południowcy, a Enigma zajęła V miejsce.

Podsumowanie występów drużyn z Czechowic-Dziedzic rozpoczniemy od najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszej lidze wicemistrzostwo zdobyli piłkarze Belfer Team występujący w następującym składzie: Mariusz Maławy, Łukasz Podkański, Michał Gazda, Jarosław Szwed, Łukasz Żurek, Marcin Michalik, Tomasz Zużałek, Michał Puchała, Bartosz Mizera, Maciej Mizera, Piotr Kolny, Łukasz Anderko, Bartosz Szuba, Łukasz Szyndzielorz. Królem strzelców I ligi został zawodnik tej drużyny Michał Puchała, zdobywca rekordowej liczby bramek: 35 trafień. Zespół bardzo wysoko został sklasyfikowany w tabeli Fair Play, bo aż na II miejscu. Do zdobycia również tej nagrody zabrakło jednej żółtej kartki mniej.

W II lidze Czechowice-Dziedzice reprezentowali gracze Innego Zespołu zajmując VI miejsce w następującym składzie: Szymon Skęczek, Grzegorz Maron, Kamil Kimla, Łukasz Stanoch, Paweł Sroka, Adrian Damaz, Krzysztof Wrona, Mirosław Wdowiak, Rafał Zbijowski, Marcin Mirotaj, Kornel Ryszka, Mateusz Słowiaczek. Inny Zespół w klasyfikacji Fair Play zdobył najwięcej ujemnych punktów zajmując ostatnie miejsce. Warto dodać, że drużyna miała ciekawe perypetie. Najpierw bardzo dobrze zagrała z najlepszymi ekipami w tej lidze przegrywając ze słabszymi drużynami i nie zakwalifikowała się do grupy mistrzowskiej. Na dwie kolejki przed końcem zespołowi groził spadek do III ligi. Po dwóch ostatnich meczach zajęli jednak najwyższe miejsce w grupie spadkowej.

W III lidze mistrzami zostali Południowcy. Dodatkowo Andrzej Płonka został królem strzelców tej klasy rozgrywkowej zdobywając w sumie 24 bramki, czwarte miejsce w tej kategorii zdobył Krzysztof Koczur zdobywając 16 trafień, a Nowak Damian również dostał się do najlepszej dziesiątki III ligi zaliczając 11 trafień. Skład Northtec Połudnowcy: Radosław Hudziec, Dominik Hudziec, Andrzej Płonka, Kozioł Dariusz, Andrzej Zolich, Seweryn Buda, Szymon Janusz, Zdzisław Staniek, Krzysztof Koczur, Dominik Kozłowski, Krzysztof Gibas, Piotr Michalczyk.

Bardzo dobre V miejsce zdobyła czwarta drużyna z Czechowic-Dziedzic doskonale radząca sobie przede wszystkim w amatorskich pszczyńskich rozgrywkach na trawie Enigma, gdzie pechowo nie zakwalifikowała się do I ligi, w ubiegłym sezonie, jednak wiedzie prym w II lidze tych rozgrywek w tym sezonie. Jest to jedyny zespół z Czechowic mający w składzie tylko i wyłącznie amatorów pozwalający na uczestnictwo w PALP. Ta drużyna obok Zielarzy reprezentuje nasze miasto w pszczyńskich amatorskich rozgrywkach na małych boiskach. Skład Enigmy w LF: Łukasz Zimny, Buda Wojciech, Łukasz Kopcoń, Mateusz Kopcoń, Tomasz Drozdek, Paweł Linek, Tomasz Mikłasz, Adam Budny, Tomasz Siemieniec, Mariusz Koziełek, Rafał Słota, Dariusz Machalica.

Mariusz Maławy / POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.