czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 8442

Otwarcie nowej sali w SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

30 marca odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Ligocie.

Reklama

sala SP nr 3
fot. UM Czechowice-Dziedzice


W uroczystości brali udział przedstawiciele władz Gminy Czechowice-Dziedzice - Burmistrz Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Stanisław Kopeć, radni miejscy oraz radny i sołtys Ligoty Stanisław Słowik, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej - Starosta Bielski Andrzej Płonka, Członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta oraz radni powiatowi oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach Janusz Abramowicz, a także Wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach Tadeusz Żesławski, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach Andrzej Kamiński, dyrektorzy i nauczyciele czechowickich szkół, przedstawiciele związków zawodowych, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście.

Podczas swojego wystąpienia dyrektor szkoły Jadwiga Wizner wielokrotnie zwracała uwagę na fakt, że do tej pory placówka przez nią zarządzana nie posiadała sali gimnastycznej, a zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się w sali lekcyjnej, niejednokrotnie dziękując w trakcie przemowy władzom Gminy Czechowice-Dziedzice za możliwości, jakie otwiera przed jej podopiecznymi sala gimnastyczna "z prawdziwego zdarzenia".

Następnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, którego wspólnie dokonali Wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach - Tadeusz Żesławski, Burmistrz Czechowic-Dziedzic - Marian Błachut, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego - Janusz Abramowicz, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - Damian Żelazny.

Po przecięciu wstęgi uroczyście salę poświęcono, a następnie wystąpili zaproszeni goście, niejednokrotnie kierujący w stronę Burmistrza i Rady Miejskiej liczne wyrazy uznania za postawienie tak pięknego i funkcjonalnego obiektu sportowego.

Burmistrz Marian Błachut zwrócił uwagę na fakt, iż wprawdzie nie jest to pierwsza sala wybudowana na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice, lecz jest to pierwsza sala, która uzyskała dofinansowanie w ramach Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Śląskiego, za co gorące podziękowania złożył na ręce Janusza Abramowicza.

Po zakończeniu wystąpień, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali program artystyczny, który tematycznie nawiązywał do tematyki sportu i nowo wybudowanej hali. Na koniec występów uczniowie wręczyli przybyłym gościom symboliczne "stokrotki wdzięczności".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj