czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2004
  • wyświetleń: 777

Jest porozumienie

Reklama

Radni podjęli uchwałę w sprawie porozumienia komunalnego z Bielskiem-Białą dotyczącego wykonywania zadań z zakresu lokalnego transportu zbiorowego. Dzięki temu bielskie autobusy mogą bez problemu jeździć po czechowickich ulicach i odwrotnie.

Dotąd brak takiej umowy budził kontrowersje i sprzeciw części czechowickich radnych. Teraz nikt nie będzie mógł zarzucić czechowickiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej, że wjeżdżając do sąsiedniego Bielska działa bezprawnie. Zawarte porozumie reguluje zasady prowadzenia lokalnego transportu zbiorowego pomiędzy Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Bielsku-Białej a PKM-em. Radni ustalili, ze przewoźnicy będą bezpłatnie korzystać z przystanków. W porozumieniu, zawartym na czas nieokreślony, zaznaczono również, że o czystość przystanków dba każda z gmin na swoim terenie, a wysokość cen biletów również pozostaje w gestii każdej z nich.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.