czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 14 lipca 2004
  • wyświetleń: 725

Jest porozumienie

Radni podjęli uchwałę w sprawie porozumienia komunalnego z Bielskiem-Białą dotyczącego wykonywania zadań z zakresu lokalnego transportu zbiorowego. Dzięki temu bielskie autobusy mogą bez problemu jeździć po czechowickich ulicach i odwrotnie.

Dotąd brak takiej umowy budził kontrowersje i sprzeciw części czechowickich radnych. Teraz nikt nie będzie mógł zarzucić czechowickiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej, że wjeżdżając do sąsiedniego Bielska działa bezprawnie. Zawarte porozumie reguluje zasady prowadzenia lokalnego transportu zbiorowego pomiędzy Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Bielsku-Białej a PKM-em. Radni ustalili, ze przewoźnicy będą bezpłatnie korzystać z przystanków. W porozumieniu, zawartym na czas nieokreślony, zaznaczono również, że o czystość przystanków dba każda z gmin na swoim terenie, a wysokość cen biletów również pozostaje w gestii każdej z nich.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.