Wiadomości

  • 9 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 2499

Czechowicki Konkurs Informatyczny

Od kilku lat czechowickie szkoły realizują kształcenie młodzieży w kierunku informatycznym. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczą, nie tylko w lekcjach przedmiotów zawodowych, lecz również w pozalekcyjnych formach kształcenia, np. w dodatkowych zajęciach z grafiki komputerowej.

Uczniowie technikum informatycznego ZSTiL brali udział w konkursach "DialNetMasters" i "Mistrz Sieci". W tym ostatnim, uczeń III klasy Tomasz Paszek zaprojektował stronę internetową i, pokonując ponad trzystu konkurentów, zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia.

W dniu 4 kwietnia w Zespole Szkól Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica odbył się VII Czechowicki Konkurs Informatyczny dla szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszym etapie, w którym należało w ciągu 20 minut rozwiązać test stu pytań, uczestniczyło 46 osób. Do drugiego etapu zakwalifikowano 15 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test. W finale należało w ciągu 90 minut napisać trzy programy w dowolnym języku programowania.

Prace uczniów dowiodły, że w finale spotkała się młodzież wyróżniająca się najbardziej rozległą wiedzą i zawodowymi kompetencjami. Wyniki przerosły oczekiwania organizatorów. Prawie wszyscy uczniowie rozwiązali komplet zadań. Napisane programy w znakomitej większości działały prawidłowo. Rozwiązania zadań zrealizowano w różnych środowiskach. Cieszy fakt,
że finał zaliczył z powodzeniem uczeń pierwszej klasy technikum informatycznego ZSTiL, który programowania komputerów uczy się tylko na zajęciach pozalekcyjnych.

W zawodach zwyciężył Paweł Przemyk - uczeń IV klasy technikum informatycznego ZSTiL, II miejsce zajął Jakub Cieślik - uczeń III klasy technikum informatycznego ZSTiL, a na III miejscu uplasowało się trzech uczniów: Daniel Durys z tej samej klasy, Adam Małek z ZS "Silesia" i Szymon Ślosarczyk z LO im. M. Skłodowskiej-Curie.

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez firmy komputerowe: FENIX BIS, HERO S.C. i NETS S.C.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom nagród, gratulują wszystkim laureatom konkursu, a młodzieży zarażonej pasją programowania życzą wytrwałości w doskonaleniu własnych umiejętności i wielu sukcesów nie tylko na etapie edukacji. Przewidują także, że za rok trzeba będzie zmagać się ze znacznie trudniejszymi wyzwaniami.

Anna Kortyna / czecho.pl

źródło: ZSTiL Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.