czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2011
  • wyświetleń: 4609

Kiedy będzie gotowy Orlik?

O tym, że są problemy z budową boiska Orlik przy Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach informowaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Przypomnijmy, że boisko w ramach rządowego programu Orlik 2012 miało zostać wybudowane do końca grudnia.

Orlik
fot. SK


Orlik
fot. SK


SK
Orlik czeka na oddanie do użytku


Rozmawialiśmy wówczas z szefem firmy odpowiedzialnej za budowę i ten zapewniał nas że mimo kłopotów inwestycja będzie gotowa. W lutym br. firma ogłosiła upadłość i wystąpiła z wnioskiem o odstąpienie umowy z gminą. Teraz gmina jako inwestor domaga się od firmy 280 tys. zł. w ramach roszczeń finansowych.

W 2010 r. wykonano większość prac budowlanych, w tym podbudowę dwóch boisk : wielofunkcyjnego i do piłki nożnej, kanalizację sanitarną i drenażową na całej powierzchni boisk, zaplecze sanitarno-szatniowe, rozpoczęto roboty związane z ogrodzeniem i oświetleniem.

Na dokończenie inwestycji przetarg wygrała firma z Pszczyny. Boisko jest praktycznie gotowe. Po oddaniu obiektu do użytku na obiekcie ma pracować animator. Prawdopodobnie od lipca.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.