czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2011
  • wyświetleń: 3218

Czechowice: bezrobotni bez ulgi?

Nie wszystkie osoby bezrobotne z Czechowic-Dziedzic będą miały teraz bezpłatne przejazdy autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Do tej pory bezrobotni mieszkańcy czechowickiej gminy bez prawa do zasiłku, aktywnie poszukujący pracy od godz. 8.00 do 14.00 korzystali z bezpłatnych przejazdów. Teraz po zmianach, które zaczną obowiązywać od 23 lipca z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać tylko ci bezrobotni, którzy korzystają z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej. Zaświadczenia uprawniające do bezpłatnych przejazdów będzie wystawiać tylko czechowicki OPS.

Dotychczas zaświadczenia wystawiał Powiatowy Urząd Pracy filia w Czechowicach-Dziedzicach dla bezrobotnych bez względu na ich sytuację finansową.

Jak poinformował radnych na komisji budżetu i finansów RM dyrektor czechowickiego PKM Jan Matl, osoby pobierające zaświadczenia uprawniające do bezpłatnych przejazdów nie zawsze wykorzystywały je przy aktywnym poszukiwaniu pracy.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.