Wiadomości

  • 1 listopada 2011
  • wyświetleń: 1968

Infolinia dla bezdomnych

1 listopada w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona infolinia dla bezdomnych o numerze 800 100 022, pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

żebrak, bezdomny
Uruchomiono specjalną infolinię dla osób bezomnych


Ponadto Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opracował plakat upowszechniający funkcjonowanie infolinii. Plakaty zostaną przekazane do wszystkich jednostek administracji samorządu terytorialnego województwa śląskiego oraz do komend wojewódzkich Policji i PSP, Wydziału Polityki Społecznej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Caritas, Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego oraz PCK w Katowicach w celu rozpowszechnienia w miejscach dostępnych dla zainteresowanych osób, m.in. w: ośrodkach pomocy społecznej, punktach świadczenia pomocy jednostek pozarządowych, dworcach kolejowych i autobusowych, ośrodkach zdrowia, starostwach, urzędach miast i gmin oraz w innych dostępnych dla zainteresowanych miejscach.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresami:
- katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/infolinia_dla_bezdomnych.html,
- katowice.uw.gov.pl/wdzps/placowki.html.

aka / czecho.pl

źródło: Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.