Wiadomości

  • 8 listopada 2011
  • 11 listopada 2011
  • wyświetleń: 3824

Uroczystości 11 listopada

Za nami:

Gminne uroczystości obchodów Święta Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczną się w piątek o godz. 10.00 na Placu Wolności przy symbolicznym "cieniu" Pomnika Wolności, przy ul. Kolejowej. Następnie odbędzie się przemarsz na Mszę św. do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych.

mogiła, pomnik, cmentarz
Władze miasta oraz przedstawiciele organizacji i gminnych instytucji złożą kwiaty na Zbiorowej Mogile Legionistów, Powstańców Śląskich, Żołnierzy i Więźniów obozów koncentracyjnych oraz Harcerzy Rzeczypospolitej. · fot. SK


Dziękczynna Eucharystia za dar wolności i niepodległości rozpocznie się o godz. 11.00. Po jej zakończeniu na cmentarzu parafialnym zostaną złożone kwiaty na Zbiorowej Mogile Legionistów, Powstańców Śląskich, Żołnierzy i Więźniów obozów koncentracyjnych oraz Harcerzy Rzeczypospolitej.

Wieczorem ok. godz. 19.30 parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza na Ognisko Patriotyzmu. - Będziemy śpiewać pieśni patriotycznych. Prosimy zabrać śpiewniki i instrumenty muzyczne. Chcemy w ten sposób uczcić Święto Niepodległości - zapowiadają duszpasterze parafii. Ognisko odbędzie się na boisku ministranckim.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.