Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2011
  • wyświetleń: 8436

Bronił się piłą mechaniczną

Najpierw pobili pokrzywdzonego pod dyskoteką, a następnie wtargnęli do jego mieszkania z kamieniami w rękach i grozili mu śmiercią. Przerażony mężczyzna bronił się piłą mechaniczną, raniąc jednego ze sprawców w ramię. Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali obu napastników w wieku 24 i 37 lat. Za przestępstwa te grozi im do 5 lat więzienia.

Zatrzymany przez policjantów 24-latek
Zatrzymany przez policjantów 24-latek · fot. Policja


W niedzielę nad ranem sprawcy zaatakowali 37-latka pod jedną z czechowickich dyskotek przy ul. Traugutta. Zarzucili mu, że jest "konfidentem" i pobili.

Wciąż jednak było im mało i kiedy zauważyli, że ich ofiara skierowała się do domu, poszli za nim. Wyważyli drzwi jego mieszkania i wtargnęli do środka. Grozili pokrzywdzonemu, że pozbawią go życia, a na dowód tego, że nie są gołosłowni zamachnęli się w jego kierunku trzymanymi w ręku kamieniami. Przerażony mężczyzna wybiegł do sąsiedniego pokoju i uruchomił piłę mechaniczną, którą starał się bronić przed atakami napastników. W czasie szamotaniny ranił jednego z nich w ramię. Dopiero wówczas sprawcy dali za wygraną.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj czechowiczanie w wieku 24 i 37 lat. Starszy, który w trakcie ataku doznał obrażeń ciała, w asyście policjantów trafił do szpitala. Młodszy został przewieziony do policyjnego aresztu. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty przestępstw, za które grozi im do 5 lat za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.