Wiadomości

  • 17 grudnia 2011
  • wyświetleń: 8575

Efekty silnych wiatrów i wichur

Powalone drzewa na samochody, zerwane dachy budynków mieszkalnych, pożary - to efekty silnych wichur w piątek. Na terenie powiatu i naszej gminy strażacy ochotnicy oraz z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej interweniowali ponad 100 razy.

W naszej gminie wichura uszkodziła m.in dach budynku mieszkalnego w Ligocie. Gaszono również pożar lasu w Zabrzegu-Czarnolesie. Strażacy usuwali nadłamane konary drzew, które niebezpiecznie zwisały nad jezdniami, blokowały drogi. - Wiele interwencji dotyczyło usuwanie nadłamanych drzew, które opierały się o linie energetyczne powodując ich uszkodzenie lub całkowite zerwanie - relacjonuje rzecznik prasowy PSP w Bielsku-Białej Patrycja Pokrzywa. Wielu mieszkańców było bez prądu.

Straż pożarna przypomina, że podczas wichur trzeba dobrze zamknąć okna, usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Nie wolno szukać schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi i lekkimi konstrukcjami, takimi jak wiaty. Nie powinno się też parkować samochodów pod drzewami. Należy ograniczać prędkość jazdy. Poza terenem zabudowanym i zalesionym silny podmuch wiatru może spowodować utratę panowania nad samochodem.

SK / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.