czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2011
  • wyświetleń: 9089

Czechowice: likwidacja biblioteki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Podczas sesji 20 grudnia czechowiccy radni zadecydują czy jedna z filii miejskiej biblioteki zostanie zlikwidowana. Chodzi o placówkę przy ul. Tragutta.

Reklama

Biblioteka w nowych godzinach
Czy biblioteka przy ul. Tragutta będzie zlikwidowana?


Likwidacja filii nr 4 to kolejna, po przedszkolach "ofiara" podwyżek czynszu Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ponadto w związku z planami budowy nowego budynku MBP i tak mają zostać zlikwidowane filie w centrum miasta.

W trakcie ostatniego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej dyrektor MBP Ewa Kmiecik-Wronowicz poinformowała, że proces likwidacji filii potrwał ok. pół roku.

- W związku ze wzrostem kosztów utrzymania lokalu oraz niespełnianiem standardów nowoczesnej placówki, proponuje się przystąpić do jej likwidacji. MBP zwracała się do Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, aby nie podwyższać czynszu za lokal biblioteki, z której korzystają głównie mieszkańcy osiedla. Ze względu na małą powierzchnię filia wyposażona jest w regały wysokiego składowania, które uniemożliwiają czytelnikom swobodny dostęp do książek. Ciasnota pomieszczeń uniemożliwia rozszerzenie oferty animacyjnej biblioteki - informowała radnych dyrektor Ewa Kmiecik-Wronowicz. Księgozbiór oraz pracownicy filii mają zostać przeniesieni do wypożyczalni głównej oraz do sąsiedniej filii nr 10.

W związku z likwidacją filii trzeba również poszukać nowych pomieszczeń na zajęcia Akademii Pięknego Czasu, które dotychczas odbywają się w jednym z jej pomieszczeń. Radni zaproponowali porozumienie się burmistrza ze starostą bielskim w sprawie możliwości bezpłatnego korzystania z pomieszczeń w ZSTiL na zajęcia APC.

Radni z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie likwidacji placówki.

wak / czecho.pl
źródło: Protokół 20/11 KOKiS RM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj