czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2012
  • 4 marca 2012
  • wyświetleń: 4189

Będzie klasa sportowa w ZSP nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1" podaj

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Jana Brzechwy
w Czechowicach - Dziedzicach w nowym roku szkolnym utworzona zostanie - równolegle z klasą 1 ogólnodostępną - klasa 1 sportowa o profilu pływania.

Od dawna wiadomo, że proces wychowania dzieci i młodzieży poprzez uprawianie sportu ma wiele bezspornych zalet. Pozwala rozwijać nie tylko ciało i umysł młodego człowieka, ale także kształtuje jego osobowość.

Czechowicka szkoła stawia sobie za cele: zapewnienie wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej uczniów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu nauczania treści ujętych w Podstawie Programowej; oparcie organizacji pracy wychowawczej na ideach i zasadach moralnych obowiązujących w olimpijskim sporcie, tj. przestrzeganie etyki sportowej, samodyscypliny, gry fair-play, itp.; a także propagowanie zdrowego stylu życia i systematyczne uczestnictwo uczniów we współzawodnictwie sportowym.

Powodzenie inicjatywy zależeć będzie od zainteresowania rodziców, których dzieci rozpoczynają naukę w klasie pierwszej we wrześniu 2012 roku. Jak zaznacza placówka, w naborze do klasy sportowej nie obowiązuje rejonizacja.

Szkoła zapewnia ze swojej strony: organizację dowozu dzieci na zajęcia na pływalni dwa razy w tygodniu; nauczycieli specjalistów, gwarantujących wysoki poziom kształcenia oraz specjalistyczny sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć na pływalni.

Nabór do klasy ogólnej i sportowej ruszył 1 marca i potrwa do 30 marca. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły i pod numerem telefonu 32 215-31-34, a także na stronie internetowej szkoły www.sp1.czechowice-dziedzice.pl (w zakładce "Nabór" zamieszczono Regulamin Rekrutacji do klasy sportowej, Regulamin Klasy Sportowej oraz stosowne dokumenty).

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1" podaj