czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2012
  • wyświetleń: 3057

Usunięto już 654 tony azbestu

Gmina Czechowice-Dziedzice od 2003 roku pomaga mieszkańcom w usuwaniu odpadów azbestowych. W ciągu ostatnich trzech lat usunięto z terenu zabudowy jednorodzinnej ponad 180 ton azbestu, a łącznie w ciągu ostatnich 9 lat zbiórki usunięto na terenie gminy aż 654 tony azbestu.

Program usuwania azbestu
Usunięto już 654 tony azbestu


W ostatnich latach usunięto z terenu zabudowy jednorodzinnej odpowiednio: 68,22 ton w 2009 roku, 69,83 ton w 2010 roku, a w 2011 roku 42,20 ton odpadów zawierających azbest. Łącznie od 2003 roku usunięto ponad 654 tony.

Każdy mieszkaniec posiadający na terenie swojej posesji wyroby zawierające azbest ma obowiązek zgłosić ten fakt w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach poprzez wypełnienie stosownej informacji. Odpowiednie druki są do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego oraz w biurze podawczym Urzędu Miejskiego.

W obecnym roku gmina wzorem lat ubiegłych będzie finansowała odbiór i utylizację odpadów zawierających azbest z terenu posesji mieszkańców. Ze względu na ograniczone środki finansowe warto się pośpieszyć i już teraz złożyć stosowną informację w Urzędzie Miejskim.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.